NOVINKY ROLAND / BOSS

WL-50

Wireless System

BOSS WL-50

Bezdrôtová sloboda pre pedalboardy

Vďaka modelu WL-50 môžete jednoducho využívať bezdrôtové pripojenie s pedalboardom. Model WL-50 je vybavený novou technológiou BOSS so špičkovým zvukom a technológiou Plug-and-Play, ktorá eliminuje všetky problémy spojené s bezdrôtovým prenosom zvuku. Prijímač so stomboxovou konštrukciou zapadne medzi vaše ostatné pedále. Je vybavený dokovacím portom na nabíjanie vysielača a automatické nastavenie najlepšieho bezdrôtového pripojenia. K dispozícii je dokonca aj praktický DC výstup, prostredníctvom ktorého môžete distribuovať napájanie do viacerých pedálov na vašom pedalboarde.

Keď si vyskúšate bezdrôtové používanie modelu WL-50, ku klasickým káblom sa už nikdy nevrátite. Nastavenie je jednoduché a počas hrania doma, s priateľmi alebo na pódiu sa môžete voľne pohybovať a nemusíte sa starať o káble. Počas zvukovej skúšky pred koncertom si môžete vypočuť zvuk pred pódiom a vyladiť ho tak, aby bol čo najlepší pre publikum. Vďaka možnosti voľného pohybu a interakcie s ostatnými hudobníkmi budú vaše živé vystúpenia dynamickejšie a zábavnejšie.

* Prenosový rozsah sa môže meniť v závislosti od miestnych podmienok.
** Aby bolo možné nabíjať vysielač, prijímač musí byť napájaný adaptérom BOSS PSA-S. Vysielač sa dá nabíjať aj priamo pomocou štandardného USB adaptéra (5 V/500 mA alebo viac).

BOSS WL-50

Bleskurýchla bezdrôtová technológia BOSS

WL-50, vybavený výkonnou bezdrôtovou technológiou BOSS, ktorá debutovala v bezdrôtovom gitarovom zosilňovači Katana-Air, poskytuje vynikajúcu kvalitu zvuku so širokým dynamickým rozsahom. Systém funguje na frekvenčnom pásme 2,4 GHz a dokáže automaticky získať prístup k optimálnemu kanálu, a poskytnúť tak stabilný zvukový výkon bez akýchkoľvek výpadkov. Vďaka ultra-nízkej latencii (2,3 ms) si budete môcť vždy vychutnávať skvelý pocit pri hre bez oneskorenia. V rámci jedného priestoru možno súčasne používať až 14 bezdrôtových systémov BOSS. Pocit bezdrôtovej slobody si tak bude môcť vychutnávať viacero hudobníkov naraz.*

*Podmienky prostredia môžu ovplyvňovať počet súčasne dostupných systémov.

BOSS WL-50

Jednoducho ďalší pedál na vašom pedalboarde

WL-50 je o trochu menší ako štandardné kompaktné pedále BOSS a dá sa napájať rovnako ako iné stompboxové pedále, vďaka čomu ho možno jednoducho zakomponovať do akejkoľvek pedalboardovej zostavy. Jednoducho ho umiestnite na začiatok prepojenej zostavy a do prvého pedálu pripojte výstup prijímača. Prijímač je taktiež vybavený klasickým ¼-palcovým jackom, takže môžete kedykoľvek jednoducho použiť tradičný gitarový kábel.

BOSS WL-50

Integrovaný dok vysielača

WL-50 je vybavený integrovaným dokom, ktorý sa používa na nabíjanie vysielača a vytváranie bezdrôtového pripojenia. Kompaktný dizajn systému ostáva zachovaný aj po umiestnení vysielača do doku, pričom celková výška ostáva približne rovnaká ako u bežného stompboxu BOSS.

BOSS WL-50

Zapojte a hrajte

Po zakomponovaní systému WL-50 do pedalboardu a nabití vysielača sa systém používa rovnako jednoducho ako štandardný gitarový kábel. Jednoducho umiestnite vysielač do prijímača, počkajte približne 10 sekúnd a potom zapojte vysielač do nástroja. To je všetko! Optimálne bezdrôtové pripojenie sa nastaví automaticky po umiestnení zariadenia do doku a nevyžaduje sa žiaden ďalší zásah používateľa.

BOSS WL-50

Simulácia káblového tónu

Systém WL-50 má dve možnosti simulácie káblového tónu, ktoré reprodukujú prirodzený kapacitný efekt, ktorý sa dosiahne pri použití gitarového kábla a štandardných pasívnych snímačov. Efekt môžete aj obísť, ak simuláciu káblového tónu nepotrebujete, napríklad pri použití akustickej/elektrickej gitary s integrovaným predzosilňovačom alebo nástroja s aktívnymi snímačmi.

BOSS WL-50

Distribúcia napájania pedálov

Keď je prijímač napájaný pomocou adaptéra BOSS PSA-S, stáva sa centrom distribúcie napájania pre ostatné stompboxy na vašom pedalboarde. Prostredníctvom voliteľného sériového kábla PCS-20A môžete napájať niekoľko kompaktných pedálov BOSS súčasne.

BOSS WL-50

Mobilita na koncertoch vďaka napájaniu z batérie

Na pouličných koncertoch a v iných podobných situáciách je napájanie pedálov pomocou batérií najlepšia voľba. Prijímač systému WL-50 vám s dvoma AA batériami poskytne až desať hodín hrania, vďaka čomu si môžete svoj bezdrôtový systém vziať kamkoľvek so sebou. Počas napájania z batérie prijímač nedokáže nabíjať vysielač. Nemusíte sa však obávať, môžete ho nabíjať pomocou bežného USB adaptéra (5 V/500 mA alebo viac), rovnakého aký sa používa s väčšinou smartfónov a tabletov.