NOVINKY ROLAND / BOSS

V-Combo VR-730

Live Performance Keyboard

Klasické zvuky, tradičný vzhľad a 73-klávesová „Waterfall“ klaviatúra

Roland V-Combo VR-730

Klasické zvuky, tradičný vzhľad a 73-klávesová „Waterfall“ klaviatúra

V-Combo VR-730 prináša špičkové zvuky organa, elektrického klavíra, akustického klavíra a syntetizátorov v praktickom koncertnom nástroji so 73-klávesovou mechanikou typu Waterfall. Už nepotrebujete nosiť so sebou ťažký organ, rotujúci reproduktor a elektrické piano - VR-730 vám poskytne všetky potrebné zvuky a autentickú hrateľnosť pri zlomku veľkosti a hmotnosti. Vstavaný organ verne reaguje na klasické techniky hrania. Historické elektrické piana, ktoré obsahujú aj špeciálny výber zvukov zo stage piana RD-2000, majú dokonalý tón a dynamiku. Vďaka premyslenému a bezprostrednému ovládaniu sa môžete sústrediť na vaše hranie a nebudú vás rozptyľovať zdĺhavé nastavenia a komplikované parametre. V-Combo VR-730 je perfektný nástroj pre cestujúcich hudobníkov, ktorým poskytuje všestrannú zvukovú výbavu v mobilnom formáte.

Roland V-Combo VR-730

Klasická „waterfall“ klaviatúra pre autentické hranie zvukov organa a klavíra

VR-730 je vybavený 73-klávesovou klaviatúrou typu „waterfall“ s polovyváženou mechanikou, ktorá je ideálna pre hranie tradičnými organovými technikami (trilkovanie, chrčanie, glissando, perkusívne údery). Keď položíte ruky na klávesy, príjemne vás prekvapí hladký chod a ideálne nastavený pohybový odpor mechaniky. Vďaka rýchlej odozve (quick-fire) môžete ľahko a pohodlne hrať rýchle pasáže, perkusívne attacky a hladké glissando. Klaviatúra typu „waterfall“ skvele padne do ruky aj klaviristom a oktáva navyše (v porovnaní s bežnými 61-klávesovými nástrojmi) poskytuje širší rozsah na hranie a rozdeľovanie klaviatúry.

Roland V-Combo VR-730

Pripravený na koncerty a cestovanie

„Vintage“ nástroje sú skvelé a všetci ich zbožňujú, pre bežných hudobníkov by však bolo veľmi ťažké nosiť ich na koncerty. Kombo organ, rotujúci reproduktor a elektrický klavír spolu vážia viac ako 100kg, sú ťažké a jeden človek ich neodnesie. VR-730 obsahuje všetky tieto zvuky, no váži menej ako 10kg. Prenášanie a zloženie nástroja na pódiu zvládne ktokoľvek. Vďaka podpore napájania z batérie môžete mať s VR-730 skvelý zvuk kdekoľvek, aj na ulici, na svadbe a na iných udalostiach.

Roland V-Combo VR-730

Bezstarostné ovládanie a sloboda na pódiu

VR-730 sme navrhli s dôrazom na potreby koncertujúcich hudobníkov na pódiu. Má praktický a dobre usporiadaný ovládací panel s jasným LCD displejom a samostatnými sekciami pre organ, klavír a syntetizátor. Vďaka tomu máte priamy prístup ku všetkým zvukom, ktoré potrebujete, plus kopec ovládačov pre expresívnu manipuláciu so zvukom. Na upravenie zvukov máte k dispozícii sedem efektových jednotiek (Rotary, Delay, Reverb, Tone, Overdrive, Compressor, EFX), ktoré môžete ľahko upraviť špecializovanými ovládačmi. Delenie klaviatúry a vrstvenie zvukov je tiež veľmi ľahké a praktické. Všetky vaše nastavenia môžete uložiť v pamäti a kedykoľvek neskôr ich použiť.

Roland V-Combo VR-730

Autentické zvuky kombo organov s technológiou Virtual Tone Wheel

S VR-730 môžete hrať autentické organové party so zvukom, ktorý hrdo obstojí v porovnaní s tradičnými kombo organmi. Najnovší zvukový generátor Virtual Tone Wheel Organ verne simuluje proces tvorby zvuku skutočného tone-wheel organa a všetky jeho aspekty, ktoré môžete ovládať klasickým spôsobom - deviatimi harmonickými tiahlami. Neoddeliteľnou zložkou zvuku elektrického organa je samozrejme rotujúci reproduktor - VR-730 ponúka až tri typy simulácie, s ktorými si urobíte zvuk pre akýkoľvek štýl, od gospelu cez pop až po jazz a rock. Aplikovaním efektu Twin Rotary môžete vytvoriť ešte intenzívnejší efekt; ak potrebujete trochu elektrónkovej špiny, stačí zapnúť Overdrive s lampovým charakterom. Ak by to nestačilo, je tu ešte Ring Modulator, s ktorým dodáte zvuku výrazný a agresívny charakter.

Roland V-Combo VR-730

Elektrické a akustické piana pre základ vašej hudby

Dobrý zvuk klavíra je pri koncertnom hraní nevyhnutný. VR-730 aj tu exceluje a ponúka zvuky pre rôzne hudobné štýly. Nájdete v ňom mnoho historických typov elektrického klavíra, vrátane obľúbeného zvuku z RD-2000. Klasické elektrické piana môžete naviac okoreniť efektmi Phaser, Tremolo, Touch Wah a Tape Delay. Skvostný akustický klavír je v kvalite „88-note stereo multi sampling“ a hrá presne tak, ako by ste čakali od stage piana Roland. Praktický kompresor na palube VR-730 skvele funguje so zvukmi klavíra a pomôže vám pretlačiť váš zvuk dopredu aj pri hraní v hlučnej kapele alebo veľkom zbore.

Roland V-Combo VR-730

SuperNATURAL Synth - tradičný aj moderný

VR-730 je nabitý hotovými zvukmi syntetizátorov - od analógových klasík Roland, ako je JUNO a JUPITER, po texturované, moderné digitálne zvuky. Vybrať si môžete aj z početných sólových a basových analógových zvukov, plus k tomu organické zvuky 80. rokov z famózneho modelu D-50. S viac ako 200 zvukmi si ľahko pripravíte patche pre rôzne štýly a žánre. Vaše zvuky môžete usporiadať do rôznych kategórií (Lead, Bass, Pad, Strings, atď.) a rýchlo sa k nim vrátiť cez tlačidlá rýchlej voľby.

Roland V-Combo VR-730

Klasický kombo dizajn, pripravený na pódium

VR-730 má elegantný a klasický dizajn s bočnicami zo skutočného dreva, ktoré mu dodávajú „vintage“ vzhľad kombo organa. Ovládací panel má matný povrch, ktorý dobre kryje odtlačky a chráni vaše oči pred intenzívnymi svetelnými odrazmi z pódiových reflektorov.

Roland V-Combo VR-730

Rozšírte vašu zvukovú knižnicu o bezplatné zvukové sady zo stránky Roland Axial

Stránka Roland Axial je oficiálna webová stránka pre sťahovanie nových zvukov pre klávesové nástroje Roland. “The Cover Band Collection” je banka, navrhnutá špeciálne pre VR-730. Nájdete v nej desiatky patchov, inšpirovaných populárnymi skladbami, ktoré využijete ako odrazový mostík pre hranie a tvorbu zvukov. Odporúčame vám navštevovať stránku Axial pravidelne, pretože sem priebežne pridávame nové zvuky pre VR-730 a ďalšie nástroje Roland.

Roland V-Combo VR-730

Aplikácia iPad Editor pre organy a syntetizátory

Bezplatná aplikácia VR-09 Editor pre iPad umožňuje intuitívne ovládanie nastavení organa a syntetizátora VR-730 v príjemnom grafickom prostredí tabletu. Na dosah prsta máte podrobné nastavenia „vintage“ organov - presluchy (leakage), klikanie a nastavenia rotujúceho reproduktora. V sekcii Synth môžete ľahko upraviť nastavenia a vrstviť zvuky syntetizátora. Váš iPad si môžete vziať aj na pódium a využiť aplikáciu na ovládanie nastavení priamo pri hraní. Technológia Roland Wireless Connect dokonca umožňuje bezdrôtové spojenie a ovládanie VR-730 prostredníctvom iPadu. Môžete tiež využiť štandardné USB pripojenie, nezabudnite si však zaobstarať správne adaptér pre váš typ iPadu.