NOVINKY ROLAND / BOSS

V-Combo VR-09-B

Live Performance Keyboard

Ľahko prenosný 61-klávesový nástroj so všetkými zvukmi, ktoré potrebujete

Roland V-Combo VR-09B

Ľahko prenosný 61-klávesový nástroj so všetkými zvukmi, ktoré potrebujete

Ľahký, dostupný a nabitý špičkovými zvukmi Roland - to je V-Combo VR-09B - ideálne all-in-one riešenie pre klávesákov, ktorí často cestujú. Nástroj má tri sekcie, v ktorých sú usporiadané samostatné zvuky organa, akustického/elektrického klavíra a syntetizátora. Na dosah prstov máte zvuky, s ktorými odohráte akýkoľvek hudobný štýl. Vďaka praktickým ovládačom máte priamo na pódiu všetko, čo potrebujete na nastavenie zvuku - ťahové ovládače pre organ, otočné ovládače a tlačidlá pre ostatné zvuky a sedem vstavaných efektov. Všestranné zvuky, praktické ovládanie a mobilný dizajn - V-Combo VR-09B plní sny cestujúcich hudobníkov.

Roland V-Combo VR-09B

Pripravený na koncerty a cestovanie

„Vintage“ nástroje sú skvelé a všetci ich zbožňujú, pre bežných hudobníkov by však bolo veľmi ťažké nosiť ich na koncerty. Kombo organ, rotujúci reproduktor a elektrický klavír spolu vážia viac ako 100kg, sú ťažké a jeden človek ich neodnesie. VR-09B obsahuje všetky tieto zvuky, no váži menej ako 6 kg. Prenášanie a zloženie nástroja na pódiu zvládne ktokoľvek. Vďaka podpore napájania z batérie môžete mať s VR-09B skvelý zvuk kdekoľvek, aj na ulici, na svadbe a na iných udalostiach.

Roland V-Combo VR-09B

Bezstarostné ovládanie a sloboda na pódiu

VR-09B sme navrhli s dôrazom na potreby koncertujúcich hudobníkov na pódiu. Má praktický a dobre usporiadaný ovládací panel s jasným LCD displejom a samostatnými sekciami pre organ, klavír a syntetizátor. Vďaka tomu máte priamy prístup ku všetkým zvukom, ktoré potrebujete, plus kopec ovládačov pre expresívnu manipuláciu so zvukom. Na upravenie zvukov máte k dispozícii sedem efektových jednotiek (Rotary, Delay, Reverb, Tone, Overdrive, Compressor, EFX), ktoré môžete ľahko upraviť špecializovanými ovládačmi. Delenie klaviatúry a vrstvenie zvukov je tiež veľmi ľahké a praktické. Všetky vaše nastavenia môžete uložiť v pamäti a kedykoľvek neskôr ich použiť.

Roland V-Combo VR-09B

Autentické zvuky kombo organov s technológiou Virtual Tone Wheel

S VR-09B môžete hrať autentické organové party so zvukom, ktorý hrdo obstojí v porovnaní s tradičnými kombo organmi. Najnovší zvukový generátor Virtual Tone Wheel Organ verne simuluje proces tvorby zvuku skutočného tone-wheel organa a všetky jeho aspekty, ktoré môžete ovládať klasickým spôsobom - deviatimi harmonickými tiahlami. Neoddeliteľnou zložkou zvuku elektrického organa je samozrejme rotujúci reproduktor - VR-09B ponúka až tri typy simulácie, s ktorými si urobíte zvuk pre akýkoľvek štýl, od gospelu cez pop až po jazz a rock. Aplikovaním efektu Twin Rotary môžete vytvoriť ešte intenzívnejší efekt; ak potrebujete trochu elektrónkovej špiny, stačí zapnúť Overdrive s lampovým charakterom. Ak by to nestačilo, je tu ešte Ring Modulator, s ktorým dodáte zvuku výrazný a agresívny charakter.

Roland V-Combo VR-09B

SuperNATURAL Synth - tradičný aj moderný

VR-09B je nabitý hotovými zvukmi syntetizátorov - od analógových klasík Roland, ako je JUNO a JUPITER, po texturované, moderné digitálne zvuky. Vybrať si môžete aj z početných sólových a basových analógových zvukov, plus k tomu organické zvuky 80. rokov z famózneho modelu D-50. S viac ako 200 zvukmi si ľahko pripravíte patche pre rôzne štýly a žánre. Vaše zvuky môžete usporiadať do rôznych kategórií (Lead, Bass, Pad, Strings, atď.) a rýchlo sa k nim vrátiť cez tlačidlá rýchlej voľby.

Roland V-Combo VR-09B

Elegantný a odolný kombo dizajn, pripravený na pódium

VR-09 má elegantný vzhľad a odolné vyhotovenie, ktoré vydrží roky používania a hrania v meste a na cestách. Ovládací panel má matný povrch, ktorý dobre kryje odtlačky a chráni vaše oči pred intenzívnymi svetelnými odrazmi z pódiových reflektorov.

Roland V-Combo VR-09B

Rozšírte vašu zvukovú knižnicu o bezplatné zvukové sady zo stránky Roland Axial

Stránka Roland Axial je oficiálna webová stránka pre sťahovanie nových zvukov pre klávesové nástroje Roland. “The Cover Band Collection” je banka, navrhnutá špeciálne pre VR-09B. Nájdete v nej desiatky patchov, inšpirovaných populárnymi skladbami, ktoré využijete ako odrazový mostík pre hranie a tvorbu zvukov. Odporúčame vám navštevovať stránku Axial pravidelne, pretože sem priebežne pridávame nové zvuky pre VR-09B a ďalšie nástroje Roland.

Roland V-Combo VR-09B

Aplikácia iPad Editor pre organy a syntetizátory

Bezplatná aplikácia VR-09 Editor pre iPad umožňuje intuitívne ovládanie nastavení organa a syntetizátora VR-09B v príjemnom grafickom prostredí tabletu. Na dosah prsta máte podrobné nastavenia „vintage“ organov - presluchy (leakage), klikanie a nastavenia rotujúceho reproduktora. V sekcii Synth môžete ľahko upraviť nastavenia a vrstviť zvuky syntetizátora. Váš iPad si môžete vziať aj na pódium a využiť aplikáciu na ovládanie nastavení priamo pri hraní. Technológia Roland Wireless Connect dokonca umožňuje bezdrôtové spojenie a ovládanie VR-09B prostredníctvom iPadu. Môžete tiež využiť štandardné USB pripojenie, nezabudnite si však zaobstarať správne adaptér pre váš typ iPadu.