NOVINKY ROLAND / BOSS

TU-03

Clip-On Tuner & Metronome

BOSS TU-03

Dve zásadné hudobné pomôcky na hlave vašej gitary

Ladička TU-03 sa jednoducho ovláda a poskytuje dve základné hudobné pomôcky v kompaktnom tele. Je kombináciou chromatickej ladičky a metronómu, jednoducho ju pripnete na hlavu takmer každého strunového nástroja a jej praktickosť oceníte vždy bez ohľadu na to, kde hráte. Ladička TU-03 vybavená funkciami, ktorými zvyčajne klipové zariadenia nedisponujú: ponúka rýchle a presné ladenie v piatich rôznych režimoch, pokročilú funkciu metronómu, integrovaný reproduktor a niekoľko variácií patternov/rytmov.

BOSS TU-03

Dokonale stabilné ladenie

Vďaka veľkému displeju a jednoducho nastaviteľným ovládačom ladičky TU-03 je ladenie nástroja rýchle a efektívne. Štandardný chromatický režim vám umožňuje naladiť na tón akejkoľvek výšky a špeciálne režimy gitary, basy, ukulele a huslí poskytujú zobrazenia strún pre rýchlejšiu obsluhu. Podporované sú aj funkcie ladenia Flat a Double-flat a celkové referenčné ladenie sa dá nastaviť v rozsahu 430 až 450 Hz. Referenčné ladenie je možné prehrávať aj cez integrovaný reproduktor, vďaka čomu budú zvukový tón ladenia počuť aj vaši spoluhráči.

BOSS TU-03

Integrovaný metronóm na zlepšovanie časovania a rytmiky

Dobrá rytmika je základnou zručnosťou pre každého hudobníka. Keďže sa ladička TU-03 montuje priamo na nástroj, precvičovanie časovania nebolo nikdy praktickejšie. Doby metronómu budete počuť cez integrovaný reproduktor a sledovať ho môžete aj zrakom na dynamickom displeji. Dokonca je možné stíšiť zvuk metronómu a využívať len displej ako tichú referenciu časovania počas skúšania alebo vystupovania s inými hudobníkmi. K dispozícii je osem rôznych patternov a desať variácií dôb vhodných na skúšanie rozličných štýlov a rytmov. Tempo sa dá jednoducho nastavovať v rozmedzí 30 až 250 BPM.

BOSS TU-03

Vždy po ruke

Ladička TU-03 je odolná, spoľahlivá a vyrobená tak, aby vydržala. Je vybavená pružinovou svorkou a ohybnou podložkou, ktorá poskytuje bezpečné a pevné uchytenie na hlavách všetkých typov. Vďaka integrovanému podsvieteniu a matnému povrchu displeja sa zobrazenie dobre sleduje v akomkoľvek prostredí, od tmavých pódií až po jasné slnečné svetlo.