NOVINKY ROLAND / BOSS

TR-8S

RHYTHM PERFORMER

Rhythm Performer a Sound Designer v jednom

Roland TR-8S RHYTHM PERFORMER

TRevolúcia

TR-8S, ktorý vznikol z najznámejšieho a najvplyvnejšieho rytmera, je kombináciou toho najlepšieho z dedičstva Roland v spojení s modernými produkčnými technikami a profesionálnym zvukovým dizajnom. A výsledok? Revolučný výkonný nástroj ako žiadny iný. Vytvorte si svoju vysnenú súpravu z ikonických zvukov bicích a najlepších samplov z našej veľkej knižnice alebo si importujte svoje vlastné sample. Ťukajte, vylaďujte a upravujte zvuky pomocou praktických ovládačov a produkčných nástrojov, ktoré oživia vaše skladby. Tento perkusný zázrak nemusíte držať len v štúdiu. TR-8S je doslova stvorený na živé hranie.

Roland TR-8S RHYTHM PERFORMER

Dizajnové Kity s autentickými bicími, samplovanými zvukmi a efektmi modelu TR

Model TR-8S prichádza s rozsiahlou autentickou kolekciou dostupných rytmerov TR. Nový výkonný procesor dáva našim ACB modelom novej generácie doteraz nepoznanú úroveň detailov a charakteristických vlastnosti klasických nástrojov Roland. Môžete používať továrenské aj vlastné sample, vytvárať jedinečné hybridné a vrstvené súpravy a vylepšovať ich špeciálnymi efektmi, pomocou ktorých dosiahnete profesionálny zvuk.

Roland TR-8S RHYTHM PERFORMER

Tranzistorové rytmy

TR-8S je vybavený všetkými zvukmi s vyhľadávaných rytmerov TR, podrobnými modelmi obvodov modelov 808, 606, 909, 707, 727 a dokonca niekoľkými upravenými verziami. Nejde o balíky samplov, ktoré znejú podobne, ani o obyčajné nahrávky perkusných zvukov TR. Každý rytmer je detailnou vernou kópiou originálneho zariadenia - hrá a správa sa presne rovnako. Všetky tieto zvuky máte po ruke a môžete ich kedykoľvek použiť vo vlastnej produkcii alebo počas živého vystúpenia.

Roland TR-8S RHYTHM PERFORMER

ACB a sample

Moderné rytmické stopy vyžadujú použitie rôznorodých zvukov a produkčných techník - mať svoj jedinečný zvuk je čoraz zložitejšie. Autentické zvuky TR sú základom produkcie bicích stôp, no mixovanie a vrstvenie zvukov otvára dvere moderným štýlom a možnostiam vytvárania vlastného jedinečného zvuku. K dispozícii máte veľkú kolekciu továrenských samplov, s využitím SD karty si však môžete importovať aj vlastné mono a stereo zvuky. Pomocou praktických ovládačov môžete tvarovať zvuky samplov, rovnako ako zvuky TR. Môžete upraviť doznievanie, ladenie a meniť začiatok, rýchlosť a smer samplov. Okrem toho môžete vytvoriť celú súpravu len zo samplov, ktoré môžete potom mixovať so zvukmi TR a vytvárať originálne bicie stopy, ktoré pritiahnu pozornosť každého.

Roland TR-8S RHYTHM PERFORMER

Efekty Drumatic

Ten správny efekt môže bicím partom dodať jedinečnú hĺbku a charakter. Či už je to Delay na Rim-shot, Overdrive na Kick, filtre na tomy a činely alebo jednoducho ten správny Reverb na vybrané nástroje - TR-8S je vybavený vyladenými efektmi, ktoré znejú jednoducho skvele. Okrem ovládača Master FX má každý kanál aj konfigurovateľný ovládač CTRL, s ktorým môžete pohodlne tvarovať zvuk. Attack kopáku, výraz rytmičáku, intenzita efektu Phaser alebo skreslenia – k týmto efektom potrebujete priamy a okamžitý prístup. Ten získate priradením efektov k ovládaču CTRL alebo ovládaču Master FX a uložením do Kitu. Do Kitu môžete uložiť aj efekty Instrument a Master spolu s presnými nastaveniami, vďaka čomu bude vaša produkcia vždy pripravená na vystúpenie.

Roland TR-8S RHYTHM PERFORMER

Vytvárajte pulzujúce rytmy s variáciami, prechodmi a pohybom

Vďaka krokovému sekvenceru Roland TR-REC, ktorý je už desaťročia tlčúcim srdcom produkcie elektronickej hudby, je vytváranie rytmov na TR-8S je prirodzené a intuitívne. Teraz prinášame vylepšenia, s ktorými to pôjde ešte lepšie.

Rýchly, prispôsobivý a zábavný

Máte možnosť naprogramovať 16 tlačidiel modelu TR-REC alebo využiť pad s dynamickou citlivosťou na živé hranie či nahrávanie do sekvencera. Okrem toho môžete plynule prechádzať od hrania k úpravám a bez prerušenia tvarovať zvuky bicích partov. Vytvárajte komplexné rytmy a detailné prechody s využitím dynamiky, akcentov, flamov a nastaviteľných sub-krokov pre moderné vírivé a rapkavé zvuky. Upravte dĺžku alebo „posledný krok“ každého partu - experimentujte s nezvyčajnými polyrytmami a komplexnými metrami.

Roland TR-8S RHYTHM PERFORMER

Variácie na tému

Aj dlhé živé sety môžu byť svieže a strhujúce. Do TR-8S môžete uložiť 128 Patternov; do každého Patternu môžete pridať osem variácií a tri druhy prechodov. Patterny a variácie môžete spúšťať individuálne alebo ich môžete spájať do rozvíjajúcich sa sekvencií. Počas vystúpenia môžete jednoducho kopírovať Patterny a dokonca byť popredu a pracovať s Patternmi, ktoré práve nehrajú. Do každého Patternu môžete zahrnúť voľbu tempa a Kitu, spolu s polohami ovládačov a nastaveniami efektov. To vám poskytne možnosť okamžitého vyvolania a dostatok priestoru a flexibility na odohranie celého setu bez toho, aby ste zopakovali rovnaký takt.

Roland TR-8S RHYTHM PERFORMER

Prechody

Prechody vložené na tie správne miesta vytvoria v skladbe alebo počas živého vystúpenia vzrušujúce momenty. Každý Pattern rytmera TR-8S môže obsahovať dva prechody, ktoré si môžete prispôsobiť alebo vytvoriť úplne nové. K dispozícii je aj prechod „Scatter“, ktorý sa dá upravovať a ktorý rozdelí metrum na krátke intervaly perfektného kontrolovaného chaosu. Niekedy však nemusí byť dosť času na manuálne spúšťanie každého prechodu. Vtedy príde vhod funkcia Auto-Fill. Tá automaticky vyplní 2, 4, 8, 16 alebo 32 taktov. Vďaka tomu budete mať voľné ruky a zároveň svojmu vystúpeniu dodáte zaujímavú dynamiku.

V pohybe

Profesionálne znejúce bicie stopy si vyžadujú starostlivú produkciu. TR-8S vám umožní vytvárať tieto detaily rýchlo a zábavne. Uzamknutie parametrov do krokov alebo nahrávanie pohybu do Patternu vám poskytne všetko, od jemných pohybov až po dramatické zmeny tónov. Môžete automatizovať čokoľvek... ladenie kopáku a rytmičáku, nastavenie panorámy, efekty. Môžete vytvárať melódie a basové linky alebo meniť zvuk Kitu pre rôzne časti skladby. Nahrávanie pohybu je okamžité a jednoduché. Prehrávanie pohybu môžete rýchlo aktivovať alebo deaktivovať.