NOVINKY ROLAND / BOSS

TR-08

Rhythm Composer

Legendárne buchotanie a prskanie. Najslávnejší drum machine všetkých čias teraz v dostupnom a modernom formáte

TR-08 Rhythm Composer

Legendárne buchotanie a prskanie. Najslávnejší drum machine všetkých čias teraz v dostupnom a modernom formáte

TR-08 je podrobná a verná replika legendárneho TR-808. Poznáme ho ako najslávnejší a najvplyvnejší drum machine všetkých čias. Aj po monumentálnom posune v zvuku hudby má „808“ stále veľký vplyv a definuje celé žánre. Teší sa obľube hudobníkov a producentov na celom svete. Patrí medzi najrešpektovanejšie a najvyhľadávanejšie hudobné nástroje v histórii. TR-08 prináša vzhľad, zvuk a charakter pôvodného TR-808 - s úžasnou presnosťou - do malého formátu Roland Boutique. Je spojením citu pre detail, rešpektu k histórii s modernou praktickosťou a spoľahlivosťou.

The Boom in the Room

TR-808 bol predstavený v roku 1980 a spočiatku sa mu dostalo prekvapeného a nepochopeného prijatia. Pre väčšinu hudobníkov v tej dobe analógový zvuk a množstvo nastaviteľných parametrov nepredstavovali niečo, čím by nahradili „tradičné“ zvuky bicích. Až neskôr sa objavili hudobníci a producenti, ktorí sa im začali podrobnejšie venovať a pri točení ovládačmi si uvedomili jeho potenciál, ktorým navždy zmenil hudbu. V nasledujúcich troch desaťročiach už jeho zvuky zneli v tisícoch skladieb - prskavé Hi-haty a ostrý Snare, robotický Rim-Shot, nezameniteľný Cowbell a áno, ten explozívny Bass Drum. Tieto zvuky sa dostali všade - do hitoviek aj undergroundu - a formovali celé žánre. Vplyv fenoménu 808 je tak obrovský, že sa jeho názov objavil aj v mnohých skladbách, albumoch, dokonca aj v názvoch skupín a natočili o ňom aj dokumentárny film.

Nová generácia 808

Vplyv TR-808 sa ani po dlhšom čase nestratil. Aj v nových hudobných žánroch ho stále počuť a niektorí ho dokonca používajú ako hlavný nástroj a definujúci zvuk štýlu. Samozrejme môžete použiť aj sample zvukov TR-808, nikdy to však nebude to pravé. Ovládacie rozhranie 808 s tlačidlami, ovládačmi a spínačmi a divné pazvuky, ktoré vznikajú interakciou jednotlivých zvukov - to všetko je vitálnou zložkou autentického nárezu v štýle 808. Zistíte to ihneď, ako si ho vypočujete.

Nový TR-08 pridáva ku klasickému receptu niekoľko osviežujúcich a moderných doplnkov. Sekvencer má na každom kroku 16 sub-krokov, ktorými môžete vytvoriť detailné vyhrávky bubnov a znamenité, valiace sa Hi-haty. Ďalšou novinkou je Trigger výstup pre ovládanie ďalších nástrojov, napríklad TB-03, SH-01A a modulárnych syntetizátorov. Nenápadný LED displej umožňuje presnejšie ovládanie parametrov Tempo a Shuffle. Vaše party môžete programovať krokovo alebo v reálnom čase bez potreby zastaviť prehrávanie a zmeniť režim. Všetky funkcie vysielajú a prijímajú správy MIDI Control a TR-08 dokonca podporuje Audio a MIDI cez USB.

Prenosný. Dostupný. Autentický.

Pôvodné TR-808 sú veľké a ťažké. Je ich veľmi málo, na trhu použitých nástrojov sú veľmi vyhľadávané a preto sú aj úžasne drahé. Preto sa mnohí hudobníci rozhodli používať samplové packy alebo hardwarové napodobeniny. Typické farby, ovládače a samozrejme zvuk však dodávajú skutočnému TR-808 nezameniteľný charakter, ktorým sa zapísal do mnohých skladieb. TR-08 dokonale napodobňuje ingrediencie, vďaka ktorým je 808 taký špeciálny. Jeho ovládacie rozhranie je síce miniaturizované, no je 100% autentické. O zachovanie vábivého a živého zvuku sa postarala naša technológia Analog Circuit Behavior (ACB). ACB nám umožňuje verne napodobniť aj tie najmenšie prejavy a chybičky pôvodného hardwaru modelovaním jednotlivých obvodov až na úroveň komponentov.

Na rozdiel od svojho vzoru však TR-08 prichádza aj s modernými funkciami a možnosťami. Bola by škoda nechať ho zatvorený niekde v štúdiu tak, ako drahocenný TR-808. Inšpirácia sa môže zjaviť kdekoľvek a drum machine je aj skvelý a zábavný nástroj na živé hranie. TR-08 je dostatočne malý na to, aby ste si ho mohli vziať kamkoľvek. Má odolné vyhotovenie, robustné ovládače, tlačidlá a spínače. Môžete ho nakloniť v niekoľkých uhloch, aby ste naň dobre videli na koncerte aj v štúdiu. Môžete ho využiť ako prenosný audio prevodník z nízkou latenciou. Má vstavaný reproduktor a napájanie z batérie pre situácie, keď jednoducho nemôžete prestať. Nástroj s takými úžasnými možnosťami a flexibilitou vás môže prekvapiť svojou dostupnou cenou, ktorá prináša legendárny 808 do rúk každého, kto niekedy sníval o tom, že bude mať originál.