NOVINKY ROLAND / BOSS

TD-1 DMK

V-Drums

Roland TD-1DMK

Tu začína vášeň k bubnovaniu

Ak bolo hranie na bicie vždy vaším snom, určite viete, že táto ambícia je silná. No okrem nadšenia ste pravdepodobne cítili obavy, že naučiť sa hrať na bicie je príliš náročné. Aj keď na to určite musíte vynaložiť určité úsilie, stať sa dobrým bubeníkom nemusí byť až tak náročné, ako si možno myslíte. Ak si radi poklepkávate v rytme hudby, máte zvládnuté základné princípy rytmu. Stačí vám spraviť ďalší krok. Roland V-Drums sú najobľúbenejšie elektronické bicie na svete vďaka výraznému zvuku, skvelému „feelingu“ a legendárnej odolnosti. Ak si myslíte, že máte bubnovanie v krvi, nový model V-Drums TD-1DMK vám ho pomôže objaviť. Bicie TD-1DMK vám poskytnú zážitok z bubnovania na kompaktnej a ľahko prenosnej súprave. Jednoduchý, no výkonný modul obsahuje niekoľko expresívnych bicích súprav a pripája sa k „double-mesh“ padom malého bubna a tomov Roland. Tieto pady sú vybavené dvoma vrstvami sieťoviny, ktorá umožňuje padu reagovať na údery paličky autenticky ako na akustickej súprave. Aj keď sú odolné, sú tiché a teda skvelé na cvičenie aj v noci. Môžete hrať so slúchadlami, aby ste nerušili rodinu alebo susedov. Vďaka integrovaným funkciám Coach a možnosti pripojenia k cvičebnému softvéru Melodics sa budete v bubnovaní zlepšovať rýchlejšie. Vezmite paličky, nadýchnite sa a posaďte sa k súprave TD-1DMK. Môžete v sebe objaviť vášeň k bubnovaniu. Na čo ešte čakáte?

*V závislosti od miestnosti a povrchu, na ktorom sú bicie TD-1DMK umiestnené, môže byť potrebné dodatočné tlmenie v podobe tlmičov Roland NE-10 Noise Eater.

Roland TD-1DMK

Konfigurácia súpravy

Roland TD-1DMK

Pre začiatočníkov – začnite hrať na bicie

Ak ste nikdy predtým nehrali na bicie, možno si myslíte, že to bude príliš zložité alebo že učenie na elektronickej súprave je komplikované. Súprava TD-1DMK sa jednoducho nastavuje a intuitívne používa. Stačí pripojiť napájanie, zapnúť modul a pripojiť slúchadlá alebo posluchové reproduktory. Teraz ste pripravení na hranie na súprave bicích s autentickým zvukom s možnosťou výberu až 15 zvukových súprav. Keď je čas na zlepšovanie bubeníckych zručností, cvičebné funkcie a softvér Melodics for V-Drums vám umožnia naučiť sa základy a rýchlo sa zdokonaľovať. Bicie TD-1DMK vážia len 7 kg - môžete ich jednoducho prenášať a hrať si sólo alebo vystúpenie pre rodinu a priateľov, kdekoľvek sa vám bude páčiť.

Roland TD-1DMK

Pre rodičov – podporte rozvíjanie zmyslu pre rytmus vašich detí

Keď sa vaše dieťa učí hrať na hudobný nástroj, učí sa aj o živote. Okrem disciplíny a odhodlania získajú aj nefalšovanú radosť z hry na bicie. Melódia, harmónia a rytmus tvoria základ hudby. Rozvíjanie zmyslu pre rytmus pomôže vášmu dieťaťu naučiť sa hrať a oceniť aj iné hudobné nástroje. Vďaka metronómu a 10 cvičebným funkciám v module bicích TD-1 môže vaše dieťa sledovať svoje pokroky v získavaní citu pre rytmus, ktorý im poskytne základ pre celoživotnú hudobnú kreativitu. Herný charakter cvičebných funkcií zaručí, že ich každodenné cvičenie bude vždy zábavné a pútavé. Bezplatná aplikácia Melodics for V-Drums pre počítače so systémom Windows alebo Mac obsahuje niekoľko lekcii hry na bicie, ktoré jednoduchým spôsobom pomáhajú rozvíjať zmysel pre rytmus. Pady bicích TD-1DMK sú tichšie ako u iných elektronických bicích, takže vaše dieťa môže cvičiť bez obmedzení. Všetky modely série V-Drums sú pri hre znateľne tichšie vďaka blanám z dvojitej sieťoviny a kopákovému padu, ktorý absorbuje náraz kladivka*. Bicie TD-1DMK budú pre vaše dieťa neustálou oporou pri rozvíjaní koncentrácie, trpezlivosti a fyzickej sily, ktoré získa pravidelným hraním.

*V závislosti od miestnosti a povrchu, na ktorom sú bicie TD-1DMK umiestnené, môže byť potrebné dodatočné tlmenie v podobe tlmičov Roland NE-10 Noise Eater.

Roland TD-1DMK

Pre študentov – staňte sa lepšími bubeníkmi

Či už chcete byť bubeník v kapele alebo si jednoducho chcete rozvíjať zručnosti a techniky hry na bicie, ktoré ste sa naučili v škole, bicie TD-1DMK vám pomôžu dosiahnuť tento cieľ. Bicie TD-1DMK verne reagujú na jemné nuansy vo vašej hre zachytením a vernou reprodukciou každého úderu paličky a dynamiky, a to vďaka rýchlemu procesoru a autentickým akustickým zvukom modulu TD-1. Keď sa budete zlepšovať v technike a štýle, modul TD-1 s vami udrží krok. Napnutie blán s dvojitou sieťovinou pre malý bubon a tomy je možné upravovať tak, aby poskytovali lepší odraz v porovnaní s bicími, ktorých blany majú len jednu vrstvu sieťoviny. Získate tak prirodzenejší pocit pri hraní, ktorý je takmer rovnaký ako pri hraní na akustické bicie. Pre bubnovanie je dôležitý aj charakter a odraz kopákového pedálu; preto sú bicie TD-1DMK kompatibilné s akýmkoľvek kopákovým pedálom vrátane dvojitých kopákových pedálov. Mäkký gumený pad absorbuje energiu kladivka, a poskytuje tak prirodzený a verný odraz a tichšiu hru.

Roland TD-1DMK

Ak ste hrávali na bicie, je čas sa vrátiť

Ak ste hrávali na bicie, určite si spomeniete na to, ako dobre ste sa pri tom cítili, či už ste hrávali pre fyzickosť a expresívnosť samotného hrania alebo ste si užívali hranie s inými hudobníkmi. Bicie TD-1DMK vám pomôžu prebudiť tieto pocity k životu umožnia vám oprášiť vaše zručnosti alebo pokračovať v zdokonaľovaní sa. Od prehrávania skladieb rôznych žánrov uložených v pamäti až po možnosť pripojenia smartfónu k modulu a prehrávania obľúbených skladieb – bicie TD-1DMK vám umožnia pri zdokonaľovaní sa hrať spolu s hudbou. A ak to ide trochu pomalšie, vďaka prvkom bicích TD-1DMK umožňujúcim tiché hranie a možnosti používania slúchadiel sa môžete ponoriť do hudby bez rušenia vašej rodiny. Odolnosť bicích TD-1DMK sa okrem toho snúbi s legendárnou spoľahlivosťou série V-Drums, vďaka ktorej môžete s pocitom istoty hrať roky. So zlepšujúcou sa technikou a vyššími ambíciami môžete bicie TD-1DMK rozšíriť o ďalší crash činel alebo dokonca vylepšiť zvukový modul. Doprajte si oddych a začnite znova hrať vďaka bicím TD-1DMK.