NOVINKY ROLAND / BOSS

TD-17

Sound Module

Roland TD-17

Zvuk a výrazové možnosti, s ktorými sa stanete lepším bubeníkom, rýchlejšie

Zvukový modul TD-17 ponúka množstvo digitálnych funkcií na zlepšovanie vašej techniky. Je vybavený zvukovým procesorom z vlajkového modelu TD-50 s profesionálnymi zvukmi, ktoré dokážu verne reprodukovať hru na akustických bicích. Množstvo integrovaných cvičebných funkcií sleduje vašu techniku, meria váš pokrok a zvyšuje vašu motiváciu. Môžete hrať spolu s vašimi obľúbenými skladbami alebo sledovať online lekcie, a zároveň počúvať zvuk bezdrôtovo spárovaním smartfónu s modulom TD-17 cez Bluetooth. Vďaka tomu sa pri každodennom cvičenie nebudete nikdy nudiť. Množstvo interaktívnych funkcií modulu TD-17 vám pomôže stať sa lepším bubeníkom rýchlejšie.

Roland TD-17

Skvelý zvuk je základom skvelého hrania

Zvukový procesor bicích TD-17 poskytuje výnimočný zážitok pri hraní vďaka technológii Prismatic Sound Modeling prevzatej zo zvukového modulu vlajkového modelu TD-50. Keď začnete hrať, ihneď spozorujete širší dynamický rozsah a dramatické zmeny tónu podľa toho, kde a akou silou udriete na pad. Od techník, ako Rim shot, Roll, Flam a Ghost notes na malom bubne, až po dramatické údery na crash činely, dlhotrvajúce striedavé údery na činely, napoly otvorený Hi-Hat činel a rôzne zvuky pri údere na plochu a okraj – každý detail sa zachytí verne a presne.

Roland TD-17

Všetko, čo potrebujete na zlepšenie vašej techniky

Poďme pekne po poriadku: bubeníci by mali byť schopní udržať presné tempo, a až potom začať experimentovať. Učenie sa základných techník môže byť tiež zaujímavé, keďže tie poskytujú základy pre ďalšie zlepšovanie. A nezabúdajme, že veľmi motivujúce je aj sledovanie vlastného pokroku. Modul TD-17 je vybavený funkciou Coach Mode, pomocou ktorej si môžete nastaviť každodenný režim cvičenia. Môžete sa pomocou nej rozohrať, rozvíjať cit pre rytmiku, tempo a časovanie, a dokonca pracovať na výdrži. Za všetky cvičenia získavate skóre, na základe ktorého môžete sledovať svoj pokrok.

Roland TD-17

Hrajte si s video lekciami prehrávanými bezdrôtovo z vášho smartfónu

Položte smartfón na predný panel modulu, pripojte sa bezdrôtovo cez Bluetooth a počúvajte hlasný a čistý zvuk lekcie (spolu s vaším hraním) cez slúchadlá alebo monitory. Sledovanie video lekcie a hranie spolu s lekciou nebolo nikdy jednoduchšie. Ak hráte v kapele, viete, že stretnúť sa spolu môže byť niekedy zložité. čo ak by ste ale nechodili na skúšky, ale vzali si skúšky so sebou? Dokonca aj bez kapely si môžete svoje party skúšať každý deň. Stačí si zapnúť skladbu v smartfóne a hrať spolu s ňou. Keď sa všetci stretnete na skúške, vy budete pripravení na všetko.

Nahrávajte. Počúvajte. Učte sa.

Počúvanie vlastnej hry je jedným z najlepších spôsobov, ako sa zlepšovať. Modul TD-17 je vybavený rekordérom, vďaka ktorému si môžete prehrať, čo ste zahrali v skutočnosti, nie čo si myslíte, že ste zahrali. Môžete dokonca hrať a nahrávať spolu s integrovanými demo skladbami alebo skladbami uloženými na SD karte. Je to aj skvelý spôsob, ako nahrávať zvuk pre videá na YouTube.

Nájdite si dokonalú súpravu pre hudbu, ktorú hráte

Modul TD-17 obsahuje 50 špičkových bicích súprav pre rôzne hudobné štýly. Hrejivý drevený zvuk súpravy „Acoustic“. Malá, no úderná súprava „Compact“ replikujúca zvuk na menších pódiách. Otvorený priestorový zvuk súpravy „Arena Stage“. Čistý zvuk súpravy „Studio“, ktorá sa dokonale hodí na nahrávanie. Bohatý zvuk súpravy „Fat Rock“ alebo intenzívny zvuk súpravy „Speed Metal“…nech už vás baví akýkoľvek hudobný štýl, s bicími TD-17 dosiahnete svoj vysnívaný zvuk.

Oboznámte sa s koncertným priestorom ešte pred koncertom

Zistite, akú ma priestor akustiku, ešte pred koncertom. Pomocou efektov Reverb a Ambience modulu bicích TD-17 môžete simulovať zvuk priestoru a aklimatizovať sa naň z pohodlia domova. Nastavením typu a veľkosti miestnosti môžete simulovať akustické vlastnosti priestoru. Priestorový efekt možno použiť na jednotlivé súpravy a dokonca aj samostatne na jednotlivé pady.

Vytvorte si svoj vlastný zvuk

Súčasní profesionálni bubeníci si vytvárajú vlastný zvuk vrstvením mnohých zvukových prvkov. Zvuk malého bubna tvoria navrstvené rôzne zvuky malých bubnov, pričom každý z nich má vlastný charakter attacku, dozvuku a podobne. TD-17 vám umožní vytvoriť si vlastnú zostavu bicích pomocou ovládačov ladenia a tlmenia, ekvalizéra pre pady, multiefektu s 30 efektmi a ďalších funkcií.

Importujte sample a zvuky ako na nahrávke

Pri niektorých vystúpeniach jednoducho musíte mať konkrétny zvuk. Do modulu TD-17 môžete z SD karty importovať súbory vo formáte WAV (44,1 kHz, 16/24-bit) s dĺžkou až 295 sekúnd (mono) alebo 148 sekúnd (stereo). Vďaka tomu môžete spúšťať originálne „one-shot“ sample bicích alebo pridávať celé zvukové frázy, sekvencie alebo vokály. Importované sample sa dajú dokonca mixovať a vrstviť s internými zvukmi modulu TD-17, a vytvárať tak silný a hutný zvuk, ktorý sa podobá akustickým bicím.

Dlhoročná spoľahlivosť

Bicie Roland V-Drums sú od padov až po pedále skonštruované tak, aby boli spoľahlivé v každej situácii a pri každom vystúpení. Pady a pedále série TD-17 sú odolné voči tvrdým úderom a vyznačujú sa aj vynikajúcou hrateľnosťou. So zlepšujúcou sa technikou a vyššími ambíciami môžete bicie TD-17 rozšíriť o extra crash činel alebo druhý malý bubon. Vždy pri tom máte istotu, že používate rovnako odolné komponenty ako profesionáli.