NOVINKY ROLAND / BOSS

SPD::ONE WAV PAD

Percussion Pad

Vaše vlastné sample, sprievodné stopy a click stopy - na dlani vašej ruky

Roland SPD::ONE Percussion

Vaše vlastné sample, sprievodné stopy a click stopy - na dlani vašej ruky

Roland SPD::ONE WAV PAD je nový typ digitálneho perkusného padu, s ktorým môže každý hudobník obohatiť svoje hranie o svoje vlastné zvuky a sample. Importovanie zvukových súborov je jednoduché - stačí pripojiť SPD::ONE WAV PAD k počítaču (PC alebo Mac) a preniesť vaše WAV súbory do zobrazeného úložiska. Kedykoľvek potrebujete sprievodné stopy alebo one-shot sample, môžete ich nahrať a využívať prakticky hneď. SPD::ONE WAV PAD má robustné, no citlivé pady - môžete na ne hrať paličkami, rukami aj nohami. Prostredníctvom intuitívnych ovládačov môžete nastaviť citlivosť padov presne podľa vašich potrieb.

Vďaka rôznym možnostiam napájania (AC adaptér/batéria) je veľmi praktický. Môžete ho používať na podlahe alebo na stole a vďaka praktickému adaptéru ho môžete umiestniť na akýkoľvek stojan alebo bicie. Ovládanie je jednoduché, dokonca aj pre hudobníkov bez technického talentu; prostredníctvom štyroch ovládačov na hlavnom paneli môžete upraviť zvuk, hlasitosť, vyváženie a ďalšie nastavenia. Nezáleží na tom, či ste bubeník, perkusionista, gitarista, DJ alebo vokalista - s novým SPD::ONE WAV PAD ľahko a pohodlne obohatíte vašu zvukovú paletu a oživíte vaše hudobné vystúpenia.

Digitálny perkusný pad, na ktorý môžete hrať paličkami, rukami alebo nohami

Každý hudobník je jedinečný a potrebuje prispôsobiť hudobné nástroje svojej kreativite a štýlu hrania. Na SPD::ONE WAV PAD môžete hrať presne tak, ako chcete. Tento kompaktný digitálny perkusný pad môžete ovládať paličkami, rukami a dokonca aj nohami. Jeho citlivosť a snímanie môžete ľahko nastaviť dvomi ovládačmi na bočnej strane zariadenia. Bubeníci a perkusionisti si zamilujú jeho pevný feeling a prirodzenú odozvu. Gitaristi si môžu s dôverou vydupkávať svoje rytmy a prakticky akýkoľvek hudobník môže hrať zvuky rukami pokojne aj celú noc bez obáv, že ho budú bolieť ruky a prsty.

Importujte celé skladby, sprievodné stopy a kliky

SPD::ONE WAV PAD umožňuje import a prehrávanie WAV audio súborov.* Od sprievodných stôp po jednotlivé sample a vokálne stopy, zvuky bicích a hudobné sekvencie. Čokoľvek nahráte, môžete to importovať do SPD::ONE WAV PAD a hrať. Importovanie zvukových súborov je jednoduché - stačí pripojiť SPD::ONE WAV PAD k počítaču (PC alebo Mac) a preniesť vaše WAV súbory. Sample môžete spúšťať rôznymi spôsobmi - polyfonicky, monofonicky alebo striedavo.Prehrávanie vašich vlastných zvukov pri hraní nikdy nebolo ľahšie.
*Kompatibilné WAV formáty: 44.1 kHz, 16-bit, stereo alebo mono.

Prehrávanie click stôp súčasne - a synchrónne - so sprievodnými stopami

Hranie so sprievodnými stopami prináša štúdiovú úroveň aj na malé koncerty. Vďaka SPD::ONE WAV PAD teraz si môžete vziať na pódium čokoľvek, čo ste si nahrali v štúdiu. Pre spoľahlivé hranie so sprievodnou stopou však potrebujete aj vodiacu stopu, tzv. „click“. SPD::ONE WAV PAD sa tu nestratí. Dokáže prehrávať „click“ stopy, importované z DAW programu, súčasne s vašou sprievodnou stopou. Trik je v tom, že sprievodná stopa bude znieť v hlavnom výstupe aj v slúchadlách, no vodiacu „click“ stopu budete počuť len vo vašich slúchadlách alebo pódiovom odposluchu. Pri hraní môžete upraviť vyváženie medzi sprievodnou stopou a vodiacou stopou prostredníctvom ovládača Balance Mix. Výstup pre slúchadlá je dostatočne silný pre dobrý posluch aj na hlasnom pódiu.

Vrstvenie zvukových súborov a prispôsobenie vašich zvukov

SPD::ONE WAV PAD je jednoduchý a praktický nástroj, dokáže však zvládnuť aj náročnejšie úlohy. Umožňuje vrstvenie až troch zvukov; vďaka tomu môžete jedným úderom zahrať až tri zvuky súčasne. Predstavte si masívny zvuk kopáka 808, kombinovaný s tlieskaním a vokálnou frázou - táto jedinečná funkcia otvára nekonečné možnosti. Dokonca môžete údermi rôznej sily hrať rôzne zvuky. Príklad: pri hraní zvuku hi-hatu môžete jemnejším úderom spustiť zvuk zatvoreného hi-hatu a silnejším úderom zahrať otvorený hi-hat. SPD::ONE WAV PAD je všestranný nástroj, s ktorým ľahko oživíte vaše vystúpenia o nové prvky.

Ľahká integrácia do akéhokoľvek vybavenia

SPD::ONE WAV PAD je kompaktný nástroj, ktorý môžete ľahko integrovať do vášho vybavenia bez potreby vykonať zásadné zmeny alebo kompromisy. S pomocou priloženého montážneho adaptéra ho ľahko namontujete na niektorý zo stojanov na vašich bicích* alebo dokonca na mikrofónový stojan. SPD::ONE WAV PAD môžete plnohodnotne používať aj bez montáže - stačí ho položiť na podlahu, stôl alebo akýkoľvek pevný povrch.
* adaptér je kompatibilný so stojanmi s priemerom 8,0 až 12,7 mm.

Ľahko prenosný a pripravený na cesty

Vďaka kompaktným rozmerom a napájaniu z batérie si môžete vziať SPD::ONE WAV PAD kamkoľvek chcete. Je dostatočne ľahký, aby vás nezaťažoval pri nosení v taške alebo nástrojovom púzdre, a dostatočne robustný, aby vydržal časté cestovanie. Na vašich cestách ho môžete kedykoľvek vybrať, pripojiť slúchadlá a cvičiť alebo tvoriť zvuky, s ktorými to rozbalíte na pódiu.

Ľahké ovládanie - len štyri ovládače

Ovládanie SPD::ONE WAV PAD je veľmi jednoduché. Nemusíte sa prehrabávať v zložitom menu ani memorovať klávesové skratky - jedným ovládačom zvoľte niektorú z 12 bánk a začnite hrať. Vďaka štyrom ovládačom na hlavnom paneli máte prístup ku všetkému, čo potrebujete - prispôsobenie zvukov, nastavenie vyváženia aj celkovej hlasitosti.

Kompaktný MIDI Controller pre hudobnú produkciu v DAW programe

Vďaka podpore USB-MIDI môžete využívať SPD::ONE WAV PAD ako kompaktný digitálny ovládač s vašim DAW programom.Skvelé na hranie a ovládanie softwarových zvukových modulov a vylepšenie vašej produkcie realistickými perkusnými stopami.