NOVINKY ROLAND / BOSS

SPD-SX Special Edition

Sampling Pad

Pre profesionálov, ktorí potrebujú okamžitý prístup k svojim zvukom. Bez kompromisov.

SPD-SX Special Edition Sampling Pad

Pre profesionálov, ktorí potrebujú okamžitý prístup k svojim zvukom. Bez kompromisov.

Roland SPD-SX Sampling Pad je profesionálnym štandardom pre spúšťanie vlastných samplov, slučiek a kompletných sprievodných stôp. Podporuje aj nahrávanie samplov v reálnom čase, ktoré umožňuje funkcia Multi-Pad Sampling. SPD-SX Special Edition ponúka rovnaké funkcie ako pôvodný SPD-SX, má však výrazne rozšírené pamäťové úložisko. Interná pamäť s kapacitou 16GB umožňuje nahranie WAV samplov štúdiovej kvality v akomkoľvek potrebnom rozsahu.

SPD-SX Special Edition prichádza aj s vynikajúcou podporou produkcie a bežných pracovných činností spojených s používaním - od WAV zvukovej produkcie až po nastavenie samplov a priradenie zvukov k padom s využitím dvoch programov: Ableton Live Lite a Wave Manager. S novým farebným vyhotovením Sparkling Red má SPD-SX exkluzívny vzhľad, ktorý ho odlíši od akéhokoľvek iného nástroja na pódiu. S novými možnosťami a exkluzívnym vzhľadom je SPD-SX Special Edition perfektné riešenie pre hudobníkov, ktorí potrebujú samplový pad, ktorý zvládne všetky zvuky pri hraní na pódiu aj pri práci v štúdiu.

SPD-SX Special Edition Sampling Pad

Efektívne funkcie pre profesionálnych bubeníkov a perkusionistov

SPD-SX Special Edition je navrhnutý pre profesionálnych hudobníkov, ktorým poskytuje väčšiu kapacitu a možnosti. Interná pamäť s kapacitou 16 GB umožňuje uloženie až 50 hodín materiálu v kvalite 16-bit/44,1 kHz mono (maximálne 10 000 súborov); vďaka tomu si môžete vziať so sebou celú vašu zvukovú banku a nepotrebujete žiadnu externú pamäť. Zariadenie má štandardný hlavný MASTER výstup (stereo) a ponúka aj SUB výstupy pre odposluch alebo nasmerovanie zvukov vybraných padov na samostatné kanály. Výstup pre slúchadlá umožňuje okrem bežného posluchu aj nasmerovanie „click“ kanálu výhradne do slúchadiel a ľahké ovládanie prostredníctvom samostatných ovládačov Volume a Start/Stop. Do výstupu pre slúchadlá môžete nasmerovať aj zvuky vybraných padov. Ak potrebujete viac padov, môžete pripojiť až štyri externé pady.*

*Dva 1/4“ stereo vstupy umožňujú pripojenie až štyroch padov s využitím káblov typu stereo-dual-mono.

SPD-SX Special Edition Sampling Pad

Ableton Live Lite v balení

Software Ableton Live je efektívne riešenie pre hudobníkov, ktorí chcú mať pod kontrolou svoju hudobnú produkciu. Balenie SPD-SX Special Edition obsahuje licenciu k programu Ableton Live Lite, s ktorým si môžete vytvoriť vaše vlastné sample a dokonca využívať SPD-SX Special Edition ako padový ovládač pre Ableton. USB prepojenie umožňuje aj posluch zvuku z programu Ableton cez výstupy SPD-SX Special Edition a upravenie zvuku z počítača efektom MASTER. Kompletné prepojenie je vyriešené jedným USB káblom.

SPD-SX Special Edition Sampling Pad

Zaznamenajte vašu inšpiráciu s funkciou Multi-Pad Sampling

Funkcia Multi-Pad Sampling je efektívna a intuitívna zároveň. Jednoduchým úderom na pad môžete zaznamenať zvuk z externého prehrávača (AUDIO IN) alebo počítača (USB). Dvomi údermi určíte začiatok a koniec úseku, ktorý sa automaticky priradí k príslušnému padu. Logický postup samplovania prestavuje rýchle a praktické riešenie pre vytvorenie multi-samplových fráz, konfiguráciu padov a pohodlné zaznamenanie inšpirácie.

SPD-SX Special Edition Sampling Pad

Zdokonaľte vaše vystúpenia real-time efektmi

SPD-SX Special Edition má tri výkonné efektové procesory: jeden hlavný procesor (MASTER) a ďalšie dva, ktoré môžete priradiť ku kitom. Efekt MASTER umožňuje hranie v DJ štýle s využitím samostatných ovládačov na hlavnom paneli. Zapnite si Filter, Delay, krátky Looper alebo iný efekt a pustite sa do kreatívnych úprav s využitím štyroch tlačidiel a dvoch otočných ovládačov. Po pripojení SPD-SX Special Edition k vášmu počítaču môžete dokonca pridať ďalšie efekty s využitím plug-inov programu Ableton Live Lite.

SPD-SX Special Edition Sampling Pad

Dostaňte maximum z vášho samplovania a produkcie

Integráciou vášho počítača s SPD-SX Special Edition vytvoríte flexibilné prostredie pre hranie aj produkciu. Zvuky z vášho počítača môžete samplovať do SPD-SX Special Edition a naopak, zvuky hrané padmi môžete zaznamenať do vášho počítača. Do samplových padov môžete nahrať čokoľvek: zvuky z programu Ableton Live Lite, webového prehliadača alebo počítačového prehrávača. Máte k dispozícii flexibilné a všestranné prostredie na prípravu zvukov pre vaše vystúpenia.

SPD-SX Special Edition je vybavený aj portom USB MEMORY, cez ktorý môžete importovať zvukové súbory z USB Flash pamäte a priradiť ich k padom. Vďaka programu SPD-SX Wave Manager je proces importu a konfigurácie ešte jednoduchší. Program umožňuje importovať zvukové súbory priamo z počítača do SPD-SX Special Edition, priradiť sample k padom a ľahko usporiadať všetky sample vo vašej knižnici. Vďaka super-rýchlemu snímaniu a nízkej latencii je SPD-SX Special Edition aj skvelý MIDI ovládač pre akýkoľvek DAW program.