NOVINKY ROLAND / BOSS

SP-404A

LINEAR WAVE SAMPLER

Legendárny sampler sa stretáva s ikonickým sekvencerom

SP-404A Linear Wave Sampler

Legendárny sampler sa stretáva s ikonickým sekvencerom

SP-404A Linear Wave Sampler je navrhnutý na živé hranie a rozšírenie zvukovej palety produktu Roland AIRA TR-8 Rhythm Performer - kombináciu samplových a perkusívnych zvukov. Rýchly a pohotový systém práce samplerov série SP perfektne dopĺňa výrazné rytmické efekty a ikonický krokový sekvencer zariadenia Roland AIRA TR-8.

SP-404A obsahuje všetky funkcie a možnosti populárneho samplera SP-404SX - unikátny 16-bitový lineárny sampler, 29 vstavaných DSP efektov, plynulé prepínanie efektov a 12 profesionálnych hracích padov. Plus k tomu prichádza nová zvuková banka od popredného výrobcu samplov Loopmasters, ktorú nájdete na priloženej SD karte.

Pri používaní samostatne aj v tandeme s TR-8 predstavuje SP-404A intuitívny a inšpiratívny prídavok do AIRA série nástrojov pre DJov, hudobníkov a producentov.

TR sekvencer sa stretáva s SP samplerom

SP-404A môžete ovládať cez TR-8 Rhythm Performer a dosiahnuť efektívnu integráciu rytmickej a samplovej produkcie. Stačí prepojiť tieto dve zariadenia MIDI káblom a môžete začať využívať sample z SP-404A v spojení s vašimi rytmickými patternmi. Každá z 11 stôp TR-8 môže spustiť jeden sample na SP-404A, hrať zvuk TR-8 alebo oboje súčasne - môžete tvoriť zaujímavé vrstvy a akcenty. TR-8 môže spustiť akýkoľvek sample z ktorejkoľvek banky SP-404A a umožňuje ľahký prístup k zvukom bez nutnosti použiť ďalšie ovládače.

Scatter a Side Chain jednoducho

Po pripojení stereo výstupu SP-404A do externého vstupu na TR-8 môžete využívať TR-8 ako sub-mixer a procesor pre sampler. V tejto konfigurácii môžete aplikovať efekty na všetky sample hrajúce z SP-404A cez výkonný Scatter TR-8 - Reverse, Glitch, Rate, Truncate, Stutter a akékoľvek typy rytmických variácií od jemných až po extrémne - všetko v perfektnej synchronizácii. Prostredníctvom externého vstupu môžete tiež upraviť zvuk samplov krokovou funkciou Side Chain na TR-8 - jednoducho naprogramujte pattern pre Side Chain v režime TR-REC a využite niektorý z ôsmich efektu typu "ducking“ alebo „gating“.

Zvuky od Loopmasters

SP-404A prichádza s deviatimi bankami špičkových samplov, ktoré vám pomôžu naštartovať vašu samplovú produkciu. Zvukovú banku na priloženej SD karte pripravili Loopmasters, poprední svetoví tvorcovia samplov. Sample v banke boli vytvorené špeciálne pre doplnenie zvukového potenciálu TR-8, budú však skvelé aj pri používaní samostatne.

Ďalšie sample môžete nahrať prostredníctvom rozhrania SD Card, ktoré podporuje používanie kariet SDHC s kapacitou až 32 GB. Importujte WAV alebo AIFF audio súbory z vášho počítača (Mac/Windows) prostredníctvom špecializovaného programu (dostupný v sekcii Downloads) a priraďte ich k padom SP-404A. Software je jednoduchý a praktický - zobrazuje pady SP-404A na obrazovke a umožňuje aj konverziu súborov formátu SP-404 pre používanie v SP-404A.

Okamžité samplovanie

S novým SP-404A už nie ste obmedzení na samplovanie v štúdiu. Vstavaný mikrofón umožňuje jednoduché nahrávanie kdekoľvek a kedykoľvek potrebujete, čo je podporené aj rôznymi možnosťami napájania (AC adaptér alebo 6xAA batéria). Vstupy LIVE umožňujú priame samplovanie z mixpultu alebo externého zariadenia. Pre samplovanie s využitím mikrofónu je tu vstup pre externý mikrofón. Váš samplovaný materiál bude znieť vždy skvele vďaka kvalitnému formátu nahrávania (nekomprimovaný WAV).

Hands-On hranie

Vďaka interaktívnym ovládačom slučiek a patternov je hranie s SP-404A skutočná zábava. Všetko ovládnete tromi non-slip ovládačmi a 12 pogumovanými trigger padmi, plus k tomu Sub Pad pre rýchle opakované spúšťanie v reálnom čase. Na tmavých pódiách a v DJ boothoch je SP-404A ideálna mašina na živé hranie - má jasne podsvietené pady a žiarivý LED displej, na ktorom uvidíte všetko, čo potrebujete, ihneď po zapnutí.

Extrémne efekty

Vaše vlastné zvuky môžete kedykoľvek dotvarovať 29 vstavanými DSP efektmi SP404A. Samozrejmosťou sú priestorové efekty Reverb a Chorus, plus k tomu bujný Filter a Delay. Všetky efekty sa menia plynule a bez skokov. Budú sa vám hodiť aj nápadité a pohotové „živé“ efekty ako je Voice Transformer a Looper. Efekty Filter a Isolator umožňujú radikálnu úpravu vašich zvukov a ich pretvorenie na úplne nové zvukové elementy.

SP-404A využijete aj v kombinácii s DJ mixom ako samostatný efektový procesor. Do 17 typov efektov sme implantovali aj režim Limiter, ktorý zabráni vybudeniu signálu a zabezpečí vám stabilný zvuk bez akýchkoľvek rušivých prvkov. Tento režim je vhodný najmä pre DJ vystúpenia, v ktorých ochránite vaše zvuky v kritických okamihoch.

Track Builder

Počet stôp, ktoré SP-404A zvládne, je prakticky neobmedzený, táto funkcia je však len časťou jeho úspechu. Vstavaný Patternový sekvencer, navrhnutý špeciálne pre tvorbu stôp v reálnom čase, vám pomôže vytvoriť skladby a stopy prakticky ihneď. Skutočne sme mysleli na živé hranie a pridali sme doň aj kvantizáciu a shuffle s nastaveniami Groove, Swing a Movement. Pri tvorbe patternov za letu môžete využiť 99 dostupných taktov a pri nepretržitom loopovaní môžete ľahko vrstviť, upravovať a tvarovať stopy.

Pamäť pojme až 120 patternov (12 patternov v 10 bankách), ktoré sú vám k dispozícii okamžite. Odteraz môžete hrať live sety presne tak, ako si ich predstavujete, plus k tomu s pohodlným pocitom, že sa môžete kedykoľvek pustiť do živej improvizácie. Pri prehrávaní Patternov LED indikátory v blízkosti displeja blikajú v súlade s tempom Patternu a poskytujú vám praktickú spätnú väzbu pri vašom hraní.