NOVINKY ROLAND / BOSS

SH-01A

Synthesizer

Štyrikrát viac zvuku v mini formáte

SH-01A Synthesizer

Štyrikrát viac zvuku v mini formáte

SH-01A je dokonalá reprodukcia ikonického syntetizátora Roland SH-101, jedného z najpopulárnejších klasických syntetizátorov všetkých čias. Naša technológia Analog Circuit Behavior (ACB) reprodukuje legendárne zvuky SH-101 - verne simuluje skutočné správanie pôvodných analógových obvodov až po najmenšie detaily a nezvyčajné ruchy, ktorými tento syntetizátor očaruje hudobníkov a producentov už desaťročia. SH-01A stavia na skvelých zvukoch a kreatívnom potenciáli originálneho nástroja, prichádza však v populárnom formáte Roland Boutique - ponúka vzrušujúcu novú polyfonickú kapacitu, inšpiratívne nové funkcie a autentickosť, ktorú dokáže vytvoriť jedine Roland.

Krása vďaka jednoduchosti

Teraz už legendárny SH-101 bol pomerne jednoduchý monofonický syntetizátor, predstavený v roku 1982. Na rozdiel od komplexných syntetizátorov tej doby si SH-101 rýchlo získal popularitu pre svoj charakteristický zvuk a jednoduchú štruktúru 1-VCO › 1-VCF › 1-VCA › 1-LFO. Jeho jednoduché programovanie, jasný zvuk a vzrušujúce zvukové efekty sa zapáčili mnohým hudobníkom. Najväčšej priazni sa tešia jeho basové zvuky. Je to zvláštne, ale akýkoľvek jeho zvuk perfektne zapadne do mixu.

Po viac ako 30 rokoch sú typické zvuky SH-101 stále vyhľadávané elektronickými hudobníkmi na celom svete. Rovnako po ňom bažia aj zberatelia syntetizátorov a svetové hudobné štúdiá. Teraz sa vracia ako inšpirácia pre SH-01A.

A ako autentický

Originálne modely SH-101 sú stále vzácnejšie a ich cena na trhu použitých nástrojov rastie. Mnohí hudobníci preto pristúpili k používaniu samplových packov, hardwarových napodobenín alebo softwarových plug-in, ktoré si berú inšpiráciu z SH-101. SH-01A dokonale reprodukuje všetky vlastnosti, ktoré robia originál jedinečným. Jeho ovládanie, aj keď je miniaturizované, je 100% autentické.

O zachovanie vábivého a živého zvuku sa postarala naša technológia Analog Circuit Behavior (ACB). ACB nám umožňuje verne napodobniť aj tie najmenšie prejavy a chybičky pôvodného hardwaru modelovaním jednotlivých obvodov až na úroveň komponentov. Nechali sme si poradiť od pôvodných návrhárov tohto nástroja a strávili sme množstvo času analýzou originálnych schém; vytvorili sme dokonalú simuláciu správania oscilátora, filtra a obálky - skvelý základ pre novú generáciu fanúšikov „101“.

Inšpirácia z ikonického sekvencera

Krokový sekvencer s kapacitou 100 nôt patrí medzi najkreatívnejšie funkcie pôvodného SH-101. Stlačte LOAD, pridajte sekvenciu nôt s ligatúrami a pomlčkami a stlačte PLAY. Ľahké. SH-101 je navrhnutý tak, aby inšpiroval svojou jednoduchosťou. V jeho sekvenceri boli stvorené mnohé basové linky a sólové melódie legendárnych tanečných skladieb. SH-01A teraz prichádza s riešením obmedzenia, ktorým bola možnosť prehrávať len jednu sekvenciu. Teraz máte prístup 64 samostatným Patternom, s ktorými sa nestratíte v žiadnej situácii. Kedykoľvek môžete vyvolať ktorýkoľvek Pattern a využiť ikonický sekvencer na ovládanie vašej modulárnej zostavy, hardwarových syntetizátorov a softwarových plug-inov cez CV/Gate, MIDI a USB. Urobte z SH-01A srdce vašej elektronickej zostavy na pódiu alebo v štúdiu.

Skutočne je polyfonický?

SH-101 si získal rešpekt masívnym monofonickým zvukom s všestranným charakterom. SH-01A má teraz štyri masívne hlasy, čo ešte viac rozširuje zvukovú paletu originálneho nástroja. Okrem dnes už klasického režimu MONO môžete navrstviť štyri hlasy v režime UNISON a dodať basovým a melodickým linkám tlak a prierazný charakter. Režim CHORD umožňuje vrstvenie akýchkoľvek štyroch nôt a transpozíciu v poltónových intervaloch. Režim POLY umožňuje hranie až štyroch nôt súčasne a po prvý raz tak prináša do tohto zvukového teritória zvukové pady a akordy.

Prenosný. Hrajúci.

Jednoduchý dizajn SH-101 umožňuje okamžitú tvorbu Patchov; zvuky vznikajú rýchlo a reagujú na pohyb každého klávesu či ovládača. Zvuk plný inšpirácie však môže zmiznúť rovnako rýchlo, ako sa objavil, ako neviete uložiť v pamäti. SH-01A pridáva 64 zapisovateľných Patchov, ktoré môžete využiť ako základ pre rôzne stopy alebo rýchly odrazový mostík pre experimentovanie s novými zvukmi; inšpirácia číha za každým stlačením tlačidla.

SH-01A posúva pôvodné vlastnosti SH-101 - praktickosť a všestrannosť - na úplne novú úroveň. Je dostatočne malý na to, aby ste si ho mohli vziať kamkoľvek, zároveň je odolný, s robustnými ovládačmi, kovovými slidermi a striebornými tlačidlami, ako jeho vzor. Vďaka možnosti naklopenia do rôznych uhlov ho dobre uvidíte v akejkoľvek pozícii na pódiu aj v štúdiu a môžete ho využiť aj ako prenosný audio prevodník z nízkou latenciou. Navyše je vybavený vstavaným reproduktorom a napájaním z batérie. Po namontovaní na doplnkovú klávesovú jednotku K-25m ho môžete využiť ako kompaktný all-in-one syntetizátor s 25 dynamickými klávesmi. Pri týchto všetkých vlastnostiach a možnostiach budete prekvapení dostupnou cenou SH-01A, ktorá prináša ikonický SH-101 do rúk kohokoľvek.