NOVINKY ROLAND / BOSS

SE-02

SE-02 Analog Synthesizer

Vintage zvuk. Nevídané možnosti.

SE-02 Analog Synthesizer

Vintage zvuk. Nevídané možnosti.

SE-02 je spoločným projektom výrobcov Roland a Studio Electronic a prvým produktom novej série Roland Boutique Designer Series. Je to syntetizátor tradičného typu s analógovými komponentmi, špecifickým „vintage“ zvukom a možnosťou kompletného programovania. S veľkou výbavou kvalitných ovládačov a jedinečným kreatívnym sekvencerom má SE-02 otvorené dvere k masívnemu zvuku, textúram a tvorivým možnostiam.

Viac ako typický analóg

Monofonický syntetizátor SE-02 má tri analógové oscilátory (VCO), analógový 24db low-pass filter (VCF) a dvojstupňový zosilňovač (VCA). Oscilátory majú šesť rôznych vlnových foriem s hrejivým a komplexným zvukovým charakterom, typickým pre analógové oscilátory (VCO). Tieto VCO oscilátory sú tepelne stabilizované a majú automatické ladenie, takže dostanete len benefity a nebudú vás trápiť typické neduhy analógových oscilátorov.

SE-02 má veľký a tučný zvuk s hustými basmi a čistými, farebnými výškami - presne to, čo by ste očakávali od klasického vintage nástroja. Okrem úchvatných vintage zvukov však SE-02 dokáže omnoho viac. Má tri typy krížovej modulácie (XMOD), filter so slučkou pre spätnú väzbu, LFO s deviatimi vlnovými formami, modulácia a prevrátenie obálky (ENV), synchronizácia oscilátorov, šumový generátor a synchronizovaný efekt Delay.

Aj napriek kompaktnému formátu sú ovládače, spínače a tlačidlá masívne a je ich dostatok pre pohodlné ovládnutie celej zvukovej palety nástroja. Všetko je ľahko dostupné, ovládací panel má logické a intuitívne rozloženie a každý parameter má svoj ovládač. Na začiatok si môžete vybrať z 384 továrenských zvukov tradičného aj moderného typu, ktoré naprogramovali zvukoví experti. Tieto zvuky môžete ľubovoľne upraviť alebo si môžete vytvoriť vaše vlastné zvuky a uložiť ich v pamäti, ktorá pojme až 128 zvukov.

Hudobnejší sekvencer

SE-02 je vybavený pokročilým 16-krokovým sekvencerom, ktorý dodá vašim zvukom pohyb a dynamiku. Môžete ho synchronizovať s externým tempom cez MIDI, USB alebo Trigger IN. V sekvencii je možné uložiť gate-time v každom kroku, plus parametre glide, tempo a číslo patchu. Máte k dispozícii aj ďalšie kreatívne funkcie: Shuffle, Scale, smer sekvencie a určenie prvého/posledného kroku. Každý parameter syntetizátora môžete automatizovať stlačením kroku a pohybom ovládača. Napriek kompaktným rozmerom SE-02 je jeho sekvencer zábavný, intuitívny a urobí skvelú službu na pódiu aj v štúdiu. Pamäť SE-02 pojme až 128 patternov, z ktorých môžete vytvoriť 16 skladieb so 16 partmi.

Moderná flexibilita

SE-02 má odolné a pevné vyhotovenie s kovovým panelom a kvalitnými ovládačmi. Napriek tomu, že má ovládač na všetko, je dostatočne malý na to, aby ste si ho mohli vziať kamkoľvek. Vďaka formátu Roland Boutique ho môžete používať s klaviatúrou K-25m alebo dokom DK-01 a mať syntetizátor v ideálnej pozícii pre rôzne štúdiové a koncertné situácie.

SE-02 je vybavený aj praktickými 1/8“ stereo konektormi pre zredukovanie počtu káblov, plus štandardnými MIDI konektormi pre pripojenie akéhokoľvek klávesového zariadenia pre ovládanie SE-02. Podobne, ako pri ostatných syntetizátoroch Roland Boutique, aj SE-02 umožňuje zvýšiť polyfóniu prepojením viacerých jednotiek SE-02 cez MIDI.

Na spojenie s modulárnymi a inými vintage zariadeniami využijete CV vstupy (pre Pitch aj filter Frequency) a Trigger IN/OUT rozhranie. Sekcia Filter dokáže spracovať aj externý zdroj signálu a vďaka USB Audio/MIDI rozhraniu môžete integrovať SE-02 do počítačového prostredia.

Studio Electronics

Studio Electronics je popredný výrobca špičkových a kreatívnych analógových syntetizátorov od roku 1988. Tvorca nástrojov ako je MidiMini, SE-1, ATC-1, Omega 8, CODE 8, Boomstar a Tonestar. Produkty sú vyrábané ručne v USA.