NOVINKY ROLAND / BOSS

RV-500

Reverb

Interstellar Toolbox

BOSS RV-500 Reverb

Nový krok v integrácii pedalboardu

Cesta do nových dimenzií času a priestoru s RV-500, najvýkonnejším a najvšestrannejším dozvukovým procesorom aký BOSS vyrobil. Tento univerzálny tvorivý nástroj je vybavený nadčasovými 32-bitovými AD/DA prevodníkmi a 32-bitovým/96kHz procesorom s rozsiahlymi možnosťami programovania. Profesionálny štúdiový Reverb ako na tácke.

Dvanásť režimov a 21 nových dozvukových algoritmov otvára cestu k nekonečným zvukovým textúram, od jednoduchých priestorových efektov až po úchvatné zvukové atmosféry. Nadupaný DSP procesor v RV-500 umožňuje využívať s každým patchom Reverbu aj komplexný Delay alebo mať využívať dva Reverby súčasne! S MIDI rozhraním, podporou externých pedálov a USB konektorom pre pripojenie k bezplatnej aplikácii RV-500 Editor/Librarian je RV-500 ďaleko najlepší pedálový Reverb aký môžete mať.

Dvanásť režimov a 21 jedinečných typov efektov

RV-500 prichádza s 21 špičkovými dozvukovými algoritmami, ktoré vám pomôžu vytvoriť akýkoľvek priestorový efekt Každý z nich ponúka rozsiahly súbor nastaviteľných parametrov od základných parametrov Decay, Density po komplexné nastavenia Modulation, EQ, Ducking a ďalšie. Všetky algoritmy sme vytvorili nanovo špeciálne pre tento pedál a využili sme desaťročia skúseností, ktoré má BOSS vo zvukovom dizajne. Je tu všetko. Od štandardných typov Room, Hall a Plate po komplexné dozvuky Shimmer, Non-Linear, SFX a ďalšie. Samozrejme sme nezabudli ani na repliky klasických efektov ako je RE-201 Space Echo, SRV-2000 Digital Reverb, dva ikonické efekty zo 70. a 80. rokov.

Dva dozvuky súčasne a nezávislý Delay

S nadštandardne výkonným DSP procesorom je ponúka RV-500 omnoho viac ako len jeden efekt. Pre začiatok je tu režim DUAL s dvomi nezávislými dozvukmi; oba môžete „nakŕmiť“ plným signálom alebo môžete rozdeliť signál na dve frekvenčné pásma a každé z nich spracovať iným dozvukom. Po aktivovaní režimu A/B Simul môžete využívať dva patche súčasne, dokonca si môžete určiť sériové alebo paralelné zapojenie a zmiešaný alebo oddelený výstup. Každý patch obsahuje aj digitálny Delay s kompletným súborom parametrov vrátane modulácie a EQ, plus možnosť určiť zapojenie efektov Delay a Reverb do série alebo paralelne.

Výnimočný zvuk

RV-500 má 32-bitové AD/DA prevodníky so vzorkovacou frekvenciou 96kHz. Tieto parametre ďaleko prevyšujú štandard, ktorý sa používa v pedálových efektoch. Interný procesor je tiež 32-bitový (floating point) so vzorkovacou frekvenciou 96 kHz a vytvára zvuk s krištáľovo čistou kvalitou vysoko nad úrovňou bežných digitálnych procesorov v profesionálnych štúdiách. V prípade potreby môžete premostiť „suchý“ analógový zvuk priamo na výstup, bez zásahu digitálneho procesora. Dokonca si môžete vybrať z dvoch režimov obchádzania: true-bypass alebo buffered-bypass.

Premyslený dizajn, intuitívne ovládanie

RV-500 je vybavený veľkým LCD displejom, ktorý jasne zobrazuje názov patchu a ďalšie dôležité informácie. Môžete na ňom ľahko zobraziť a upraviť aj podrobnejšie parametre a zložitejšie funkcie. Praktické panelové ovládače vám poskytujú prístup k nastaveniu základných parametrov, napríklad Pre-Delay, EQ a úroveň efektu. Cez USB pripojenie môžete spojiť procesor s programom RV-500 Editor/Librarian vo vašom počítači, ktorý umožňuje programovanie a zálohovanie patchov.

Ovládanie v reálnom čase

Vďaka voľne konfigurovateľným spínačom a podpore ovládanie v reálnom čase máte s RV-500 neobmedzené tvorivé možnosti. Základnou funkciou spínačov A,B a TAP/CTL je ovládanie výberu patchu/banky, aktivácia bypassu, ovládanie funkcie Tap Tempo alebo nastavenie jedného/viacerých parametrov v reálnom čase. Funkciu spínačov môžete prispôsobiť pre prístup k trom rôznym patchom, režimu A/B Simul a ďalším funkciám. MIDI rozhranie otvára dvere k ďalším tvorivým možnostiam a sofistikovanému ovládaniu zložitejších parametrov.

RV-500 - Režimy a algoritmy

Room — štyri typy: small, medium, large, a ambience
Hall — Tri rôzne veľkosti
Plate — Klasický štúdiový dozvuk
Spring — Na výber od jednej po tri pružiny
Shimmer — Dve vrstvy Reverbu s efektom Pitch Shifter
Fast Decay — Jedinečný Reverb s rýchlym doznievaním a čistým charakterom
Early Reflection — Štyri typy s parametrami Envelope pre tvarovanie jedinečných zvukov
Non-Linear — Obsahuje typy Gate, Reverse a Granular
SFX — Tri charakteristické dozvuky pre špeciálne efekty: Lo-Fi, Slowverb, a Storm
Dual — Dva nezávislé dozvuky s možnosťou rozdelenia frekvenčného pásma na vstupe
SRV — Replika zariadenia Roland SRV-2000, klasického rackového Reverbu z 80.rokov
Space Echo — Replika zariadenia Roland RE-201 Space Echo, jedného z najslávnejších páskových echo efektov všetkých čias.