NOVINKY ROLAND / BOSS

RD-2000 Stage Piano

Revolúcia na pódiu

RD-2000 je vybavený dvomi nezávislými zvukovými generátormi, špičkovou mechanikou a vynikajúcim ovládacím rozhraním. Teraz môžete na pódiu aj v štúdiu hrať tak, ako nikto iný. Spojením špičkových klavírnych technológií s komplexným a moderným ovládaním sme vytvorili nástroj novej generácie, ktorý výrazne dvíha koncept stage piana na novú úroveň inšpirácie a kreativity.Dokonalý koncertný nástroj

RD-2000 plní sny koncertných hudobníkov. Je vybavený dvomi zvukovými generátormi, ktoré prinášajú naše najlepšie akustické a elektrické piana, plus k tomu najlepšia mechanika, akú sme kedy mali v stage piane. K tomu prikladáme obrovskú paletu špičkových zvukov pre akýkoľvek hudobný žáner a dva rozširovacie sloty pre pridanie ďalších zvukov. Všetko je skvele ovládateľné cez moderné používateľské rozhranie, ktoré robí z RD-200 vynikajúci nástroj pre ovládanie softwarových nástrojov priamo na pódiu.

Luxusný akustický klavír s technológiou V-Piano

Ak by sme mali charakterizovať zvuk akustického klavíra RD-200 jedným slovom, je to: veľkolepý. S využitím najnovších zvukových technológií a nášho dlhodobého vývoja zvuku V-Piano sme vytvorili neuveriteľne prirodzený, vnímavý a detailný zvuk akustického klavíra. Špecializovaný zvukový modul má neobmedzenú polyfóniu, s ktorou môžete autenticky a bez kompromisov zahrať akýkoľvek klavírny part.

Historické elektrické piana

Druhý zvukový modul typu SuperNATURAL vám otvára dvere k širokému výberu klasických elektrických klavírov zo 60., 70. a 80. rokov. Nájdete tu aj nové repliky nástrojov RD-1000 (prvé stage piano série RD) a MKS-20 (zvukový modul z 80.rokov). Tieto nástroje boli vytvorené technológiou SA, ktorá bola v tej dobe prelomová a inovatívna; ich jedinečný zvuk spoznáte na mnohých dobových hitových nahrávkach. Na dofarbenie zvukov môžete použiť skvelé "vintage" efekty, napríklad BOSS CE-1 Chorus a Roland SDD-320 Dimension D. Navštívte našu špeciálnu stránku RD History a dozviete sa viac o týchto a mnohých ďalších klasických nástrojoch a efektoch, plus si môžete pozrieť ukážky týchto zvukov z nového RD-2000.

Dokonalá klaviatúra

Klaviatúra PHA-50 s progresívnym vyvážením a mechanikou Escapement tvorí ideálnu platformu pre hranie akustických aj elektrických klavírov na RD-2000. Táto inovatívna klaviatúra má hybridné klávesy vytvorené z dreva a lisovaných plastov, ktoré kombinujú klasický charakter s odolnosťou a trvácnosťou. Spolu s vnímavým senzorovým mechanizmom a kladivkovou mechanikou tvorí PHA-50 klaviatúru s autentickými vlastnosťami grand piána, ktorú si ihneď zamilujete.

Navrhnuté pre pódium

Vďaka intuitívnemu používateľskému prostrediu je ovládanie RD-200 pri hraní veľmi pohodlné. Osem otočných a deväť ťahových ovládačov poskytuje okamžitý prístup k zvukom, efektom a ďalším nastaveniami; otočné ovládače majú LED indikátory poskytujúce okamžitú spätnú väzbu pri precíznom nastavovaní.

Zóny a Scény

RD-2000 má osem programovateľných zón, ku ktorým môžete namapovať zvuky v rôznych úsekoch klaviatúry alebo vytvoriť kombinácie zvukov z najviac 8 vrstiev. S novou funkciou Scene môžete uložiť až 100 rôznych kombinácií nastavenia nástroja a pri hraní ich vyvolať tlačidlom rýchlej voľby.

Bender a kolieska

RD-2000 je vybavený klasickou Rolandovskou pákou Pitch/Mod a dvomi modulačnými kolieskami. To je kombinácia, s ktorou máte otvorené výrazové možnosti pre akýkoľvek spôsob hrania. Dve kolieska umožňujú aj precízne upravenie zvuku na externých syntetizátoroch; ich funkciu môžete určiť nezávisle pre každý program.

Praktické a výkonné ovládače

Dynamické ovládače (enkodery) na RD-20000 prinášajú novú úroveň ovládania na vašich koncertoch. LED indikátory zobrazujú aktuálnu hodnotu ovládača, ktorú jasne uvidíte aj na tmavom pódiu. Reagujú aj na dynamiku pohybu - pomalými pohybmi môžete vykonať precízne úpravy a rýchlymi pohybmi prebehnúť väčší rozsah hodnôt.

Ďalšie zvuky pre akýkoľvek žáner

Okrem špičkových klavírnych zvukov je RD-2000 vybavený aj univerzálnou zvukovou bankou s 1100 zvukmi pre hranie akéhokoľvek hudobného štýlu. Technológia Roland SuperNATURAL je zastúpená skvelým organom Virtual Tone Wheel, modernými aj historickými syntetizátormi, klavinetom, orchestrálnymi sláčikovými aj dychovými zvukmi a mnohými ďalšími zvukmi. Na webovej stránke Roland Axial nájdete ďalšie zvuky, ktoré môžete nahrať do dvoch rozširovacích slotov RD-2000. Ak ste doteraz hrali na RD-800, je tu dobrá správa - všetky vaše Live Sety sú plne kompatibilné s RD-2000.

Konektivita a ovládanie

RD-2000 prichádza z lepšími možnosťami ovládania ako ktorýkoľvek nástroj série RD a umožňuje efektívne ovládať aj väčší klávesový aparát. S možnosťou plynulej integrácie interných zvukov so softwarovými nástrojmi a hardwarovými zvukovými modulmi je RD-2000 dokonalým kandidátom na ovládacie centrum veľkej koncertnej zostavy,

Prepojenie z DAW a softwarovými nástrojmi

Vstavaný Audio/MIDI prevodník RD-2000 umožňuje ľahkú integráciu softwarových nástrojov so štúdiovým DAW alebo laptopom s vašim softwarom priamo na pódiu. S využitím ovládačov zón môžete softwarové syntetizátory spolu s internými zvukmi a previesť ich zvuk priamo cez RD-2000. Audio prevodník podporuje 24-bitový zvuk až do 192 kHz, čo znamená neobmedzené možnosti a prístup aj k tým najkvalitnejším zvukom.

Flexibilné zvukové výstupy

Všestranná výstupná sekcia umožňuje pripojenie RD-2000 k akémukoľvek pódiovému alebo štúdiovému zariadeniu. Hlavný stereo výstup je na XLR a ¼" konektoroch; k dispozícii je aj sub-výstup, ktorý umožňuje nezávislé smerovanie interných zvukov a zvukov z USB prevodníka.

Pre profesionálnych hudobníkov

Spojením tradičného vzhľadu série RD s elementmi V-Piana prináša RD-2000 tradíciu aj inováciu. Je od základu navrhnutý pre profesionálov a je to vidieť aj v tých najmenších detailoch, v usporiadaní používateľského rozhrania, zvukov a fyzickom rozložení všetkých ovládacích prvkov.

Ľahké a odolné vyhotovenie

V porovnaní so staršími modelmi narástli možnosti a funkcie RD-2000 výrazne, jeho hmotnosť sa však nezmenila. Je stále dostatočne ľahký na to, aby ste s ním mohli chodiť na koncerty; jeho hliníkové telo vyzerá dobre a je extrémne pevné.

Rozsiahle možnosti ovládania nohami

Štyri pedálové vstupy RD-2000 môžete nakonfigurovať pre používanie s Damper pedálom, Expression pedálom a ďalšími ovládacím prvkami. Súčasťou balenia je Damper pedál DP-10 s plynulým snímaním pozície. Doplnková pedálová jednotka RPU-3 poskytuje štandardné ovládacie možnosti grand piana - kombinuje tri pedále v jednom kompaktnom zariadení.

Stojan

Pre spoľahlivú a pevnú podporu RD-2000 na pódiu aj v štúdiu odporúčame stojan KS-G8. Má dizajn otvoreného typu, odolné oceľové trubky a pevné výstuže pre zabezpečenie maximálnej stability. Môžete ho ľahko poskladať a vďaka nastaviteľnej výške je vhodný prehranie postojačky aj posediačky.