NOVINKY ROLAND / BOSS

MT-2W

Metal Zone

High-Gain ikona vylepšená o inovácie Waza

BOSS MT-2W

High-Gain ikona vylepšená o inovácie Waza

Už vyše 25 rokov patrí MT-2 Metal Zone medzi najobľúbenejšie a najvplyvnejšie kompaktné pedále BOSS, pričom v predaji ho prekonáva len legendárny DS-1 Distortion. Model MT-2W, vyrobený v Japonsku a doplnený technológiou Waza Craft, prináša novú úroveň zvukového rozsahu a všestrannosti. Režim Standard prináša vylepšenú verziu originálneho efektu Metal Zone s dôrazom na spektrum stredných frekvencií; režim Custom prináša svieži zvuk so širokým rozsahom, ktorý sa dokonale hodí pre súčasné high-gain štýly.

Metal Zone: Míľnik medzi high-gain stompboxami

MT-2 Metal Zone bol predstavený v roku 1991 a jeho výroba sa odvtedy nezastavila. Gitaristi majú radi jeho hutné bohaté skreslenie a jedinečný stredový charakter. Jeho inovatívny dvojstupňový gain obvod, ktorý za tie roky ovplyvnil mnoho dizajnérov pedálov, dokáže vytvárať hutné tóny v rôznych rozsahoch. Ďalším nápadným prvkom je nový trojpásmový ekvalizér s parametrickým stredným pásmom, ktorý poskytuje celú paletu možností tvarovania zvuku a obrovský potenciál pre hranie rôznych high-gain štýlov. Tento pedál patrí medzi prvé modely kompaktných efektov BOSS s duálnymi koncentrickými ovládačmi, ktoré poskytujú ďalšie možnosti ovládania bez zväčšenia veľkosti.

BOSS MT-2W

MT-2W: Vylepšený zvuk s technológiou Waza

Rovnako, ako všetky modely pedálov Waza Craft, aj model MT-2W je spojením pôvodného analógového dizajnu BOSS a vylepšeniami z pohľadu funkčnosti a všestrannosti. Dvojstupňový gain obvod má diskrétny dizajn, starostlivo vybrané komponenty a poskytuje špičkový čistý zvuk. Vylepšený je aj ekvalizér s vyladeným stredovým spektrom a Q hodnotami nastavenými špeciálne pre režimy Standard a Custom.

BOSS MT-2W

Režim Standard: Vylepšený Metal Zone

Režim Standard, podporovaný diskrétnymi komponentmi dvojstupňového gain obvodu, prináša novú úroveň slávneho stredového zvuku efektu Metal Zone. Attack reaguje citlivejšie a vylepšené sú aj definícia a čistota. Znížili sme aj úroveň šumu, čím sa zlepšil zvuk pri veľmi vysokom gaine.

Režim Custom: Široký rozsah a pevný charakter

Režim Custom dodáva pedálu MT-2W mohutný zvuk v širokom rozsahu, vďaka čomu sa hodí takmer do každého moderného tvrdého štýlu. Zvuk je prirodzený a otvorený, má väčšiu dynamiku a guľatejšie „low-mid“ spektrum ako v režime Štandard. Aj pri najvyšších nastaveniach gainu ostáva zvuk spodného rozsahu plný, úderný, jasný a s dobrou definíciou, vďaka čomu je ideálny pre hlboké podladené riffy. Zvuk sa okrem toho pekne vyčistí, keď uberiete hlasitosť gitary, čím dosiahnete dokonale vyvážený rozsah tónov.

Waza Craft: Umenie dokonalého zvuku

Od úplného začiatku série Waza Craft majú vývojári BOSS vytýčený základný cieľ - dosiahnuť najlepší gitarový zvuk s využitím akejkoľvek dostupnej technológie, od „old-school“ analógových obvodov až po high-tech DSP systémy. Toto zanietenie pokračuje aj pri sérii Waza Craft, ktorá vďaka starostlivo vybraným analógovým komponentom, vyladeným obvodom a precíznemu dôrazu na detail prináša výnimočný zvuk, dynamiku a hudobnosť. V Japonsku slovo „Waza“ predstavuje umenie a techniku. Táto špeciálna edícia pedálov hrdo nesie symbol Waza a predstavuje špičku dizajnu a majstrovstva značky BOSS.