NOVINKY ROLAND / BOSS

MS-3

Multi Effects Switcher

Nový krok v integrácii pedalboardu

BOSS MS-3 Multi Effects Switcher

Nový krok v integrácii pedalboardu

MS-3 Multi Effects Switcher prináša novú koncepciu riešenia pedalboardu a maximalizuje vaše tvorivé možnosti - v jednom praktickom a samostatnom zariadení spája špičkový multiefektový engine a multi-pedálový switcher. Teraz si môže každý vytvoriť profesionálny efektový systém, ktorý je neuveriteľné kompaktný, ľahký a dostatočne všestranný pre vytvorenie akéhokoľvek zvuku
MS-3 je výkonný zvukový procesor poskytujúci až 6 interných efektov súčasne a naviac umožňuje integrovať až 3 vaše obľúbené efektové pedále. K tomu ponúka rozsiahle možnosti ovládania, prepínanie kanálov a upravenie efektov v reálnom čase, spojenie s MIDI zariadeniami a ďalšie funkcie. S novým MS-3 teraz môžete ľahko vytvoriť váš cestovný pedalboard, bez kompromisov spojených s tradičnými efektovými spínačmi a multiefektovými procesormi.

Tak všestranný, ako len potrebujete

MS-3 a jeho flexibilný dizajn vám prináša tvorivú slobodu pre vytvorenie akéhokoľvek efektového systému. Môžete ho využiť ako bežné efektové zariadenie pre rozšírenie zvukových možností vašich kompaktných pedálov alebo ako centrum veľkej efektovej zostavy s MIDI zariadeniami a viackanálovými zosilňovačmi. Samozrejme funguje skvele ako samostatný efektový procesor na cesty a iné akcie, kde je problém s dostatkom miesta. Ak ste na začiatku vašej hudobnej cesty, MS-3 vám poskytne skvelý základ, ktorý bude rásť spolu s vašimi skúsenosťami.

Špičkový efektový engine BOSS

MS-3 vám okrem troch externých efektových slučiek ponúka až 112 typov efektov. Sú usporiadané v šiestich skupinách a všetky skupiny sú dostupné súčasne. FX1, FX2, Mod1, Mod2, Delay, a Reverb. Skupiny FX1 a FX2 obsahujú rôzne typy efektov - Overdrive, Distortion, Compressor, Pitch Shifter, Slow Gear a mnohé ďalšie. Skupiny Mod1 a Mod2 ponúkajú famózne modulačné efekty BOSS: Chorus, Vibrato, Tremolo, Flanger, Phaser a ďalšie.Všetky efekty znejú úžasne s gitarou a nájdete tu aj veľký výber efektov pre basovú gitaru.

Tri efektové slučky pre vaše obľúbené pedále

S využitím zvukových slučiek môžete do MS-3 integrovať tri rôzne efektové zariadenia. Pravdepodobne budete chcieť pripojiť váš obľúbený drive alebo nakopávač, tu to však nekončí. Môžete pripojiť akékoľvek zariadenie od výmyslu sveta. Po pripojení pedálov môžete zapínať/vypínať jednotlivé slučky a umiestniť vstavané efekty MS-3 na ľubovoľné pozície.

Veľká dávka kreativity v malom balení

V novom MS-3 je ukryté hodnotné dedičstvo - sú to desaťročia skúseností, ktoré sme získali výrobou kompaktných pedálov a multiefektov BOSS. Prichádza s ultra-efektívnym dizajnom, ktorý vám pomôže natočiť si krásne zvuky plné inšpirácie. Na podsvietenom LCD displeji máte informácie o čísle Patchu/Banky a parametroch, plus sú tu ovládače na úpravy parametrov a stavové indikátory pre všetky slučky a efekty. Do 200 pamäťových pozícií si môžete uložiť všetky nastavenia, ktoré budete potrebovať.

Kompletné ovládanie nohou

Všetko podstatné na MS-3 môžete ovládať pevnými a odolnými pedálovými spínačmi. V režime MEMORY spínače umožňujú voľbu Patchov a Bánk. Po prepnutí do režimu MANUAL môžete zapínať/vypínať efektové slučky a ovládať rôzne parametre efektov. Vaše nastavenia v režime MANUAL môžete uložiť do Patchu a vytvoriť si dynamické nastavenia pre rôzne skladby a štýly.

Profesionálne funkcie

MS-3 prichádza s množstvom funkcií, ktoré uspokoja aj náročných profesionálov. Môžete k nemu pripojiť externé pedálové spínače a ovládať tempo, zapnutie/vypnutie efektov, zmeny parametrov. Prostredníctvom Expression pedálu môžete ovládať aj parametre Volume, Wah, Pitch Shift a ďalšie. Cez výstupy CONTROL OUT môžete ovládať prepínanie kanálov na zosilňovačoch a efekty, ktoré podporujú externé ovládanie. Dokonca je tu aj MIDI rozhranie pre posielanie informácií typu Tempo, PC a CC do pedálov s MIDI technológiou. Navyše môžete nakonfigurovať audio výstupy MS-3 do stereo alebo dual-mono režimu podľa aparátu, ku ktorému ho chcete pripojiť.

USB a vzdialené ovládanie

Vďaka USB rozhraniu môžete pripojiť MS-3 k vášmu počítaču (PC/Mac) a upravovať/archivovať nastavenia v praktickej aplikácii MS-3 Editor/Librarian. V pohodlnom grafickom prostredí tu môžete upraviť efekty, priradiť ovládacie parametre, upraviť tempo a ďalšie nastavenia. Môžete tiež zálohovať a obnoviť jednotlivé Patche a usporiadať ich do Live Setov pre vaše koncerty a hranie.