NOVINKY ROLAND / BOSS

MD-500

Modulation

Monster Mod Machine

BOSS MD-500 Modulation

Monster Mod Machine

Nový MD-500 je všestranný efektový procesor s technológiou BOSS, ktorý poskytne hudobníkovi akýkoľvek modulačný efekt a ešte niečo naviac. Obsahuje 28 rôznych algoritmov s rozsiahlymi možnosťami programovania a takmer neobmedzenou zvukovou paletou. So špičkovými AD/DA prevodníkmi a procesorom (32-bit/96 kHz) si užijete krištáľovo čistý zvuk, ktorý svojou kvalitou predčí aj najlepšie štúdiové mašiny.

Medzi efektmi v MD-500 nájdete aj nové typy Prime, vyvinuté s využitím najnovšej technológie BOSS, plus autentické repliky klasických modelov ako je CE-1 Chorus Ensemble, Roland Dimension D, ‘70s Script Phaser, ‘80s Tri-Chorus a mnohé ďalšie. S možnosťou využívať dva patche súčasne (A/B Simul) dokáže MD-500 pokryť všetky vaše potreby v modulačnej sekcii. S praktickou efektovou slučkou môžete umiestniť modulačný efekt pred, za alebo okolo vášho reťazca tak, ako práve potrebujete.

Dvanásť režimov a 28 typov efektov

MD-500 má dvanásť režimov a 28 rôznych efektových algoritmov, navrhnutých špeciálne pre tento pedál. Nájdete tu všetky štandardné typy: Chorus, Vibrato, Flanger, Tremolo, Rotary, Classic vibe a Ring Mod. K tomu sme pridali efekty Auto Wah a Touch Wah, plus originálne BOSS efekty Slicer a Overtone. Priaznivci efektu Slicer uvítajú možnosť naprogramovať vlastné patterny, ktorú neposkytoval ani pôvodný pedál SL-20 Slicer. A s dokonalou replikou efektu Roland Dimension D z 80. rokov môžete s MD-500 vytvoriť úžasne široký a hlboký zvuk jedného z najuznávanejších rackových efektov všetkých čias.

Prime efekty

V novom MD-500 sme vylepšili štandardné efekty (Chorus, Flanger, Phaser, atď.) o nové algoritmy Prime z laboratórií BOSS. S dostupnosťou nových, rýchlejších a výkonnejších DSP procesorov sme doplnili tieto základné efekty o prvky, ktoré im dodávajú lepší výraz, širšie možnosti a maximálnu zvukovú čistotu. Nastaviteľné parametre v každom type efektu výrazne rozširujú váš zvukový potenciál. Niektoré efekty majú úplne nové parametre, ktoré ste doteraz nikdy nevideli, napríklad nastavenie „Bell“ a „Sweetness“ v algoritme Prime Chorus.

Výnimočný zvuk

MD-500 má 32-bitové AD/DA prevodníky so vzorkovacou frekvenciou 96kHz. Tieto parametre ďaleko prevyšujú štandard, ktorý sa používa v pedálových efektoch. Interný procesor je tiež 32-bitový (floating point) so vzorkovacou frekvenciou 96 kHz a vytvára zvuk s krištáľovo čistou kvalitou vysoko nad úrovňou bežných digitálnych procesorov v profesionálnych štúdiách. Vďaka nastaviteľnému režimu zapojenia (true-bypass alebo buffered-bypass) si môžete vybrať optimálne nastavenie pre akýkoľvek pedalboard.

Premyslený dizajn, intuitívne ovládanie

MD-500 je vybavený veľkým LCD displejom, ktorý jasne zobrazuje názov patchu a ďalšie dôležité informácie. Môžete na ňom ľahko zobraziť a upraviť aj podrobnejšie parametre a zložitejšie funkcie. Panelové ovládače poskytujú rýchly prístup k nastaveniu základných parametrov ako je intenzita a úroveň efektu, plus dva ovládače parametrov menia svoju funkciu s ohľadom na zvolený typ efektu. Cez USB pripojenie môžete spojiť procesor s programom MD-500 Editor/Librarian vo vašom počítači, ktorý umožňuje programovanie a zálohovanie patchov.

Režim A/B Simul Mode a funkcia Insert Loop

Režim A/B Simul ďalej rozširuje tvorivé možnosti MD-500 - umožňuje využívať dva patche súčasne. Môžete si vybrať sériové alebo paralelné zapojenie a dokonca môžete poslať každý efekt na samostatný výstup. MD-500 má aj externú efektovú slučku, s ktorou môžete umiestiť pedále typu Gain a Drive do ideálnej pozície a uložiť toto nastavenie individuálne v každom patchi. Príklad: v jednom patchi môžete umiestniť Phaser alebo Classic Vibe pre Drive pedál a v inom patchi umiestniť Chorus alebo Flanger až za Drive pedál. V režime A/B Simul dokonca môžete umiestniť slučku medzi dva rôzne modulačné efekty.

Ovládanie v reálnom čase

Vďaka voľne konfigurovateľným ovládačom máte s MD-500 neobmedzené tvorivé možnosti. Základnou funkciou spínačov A,B a TAP/CTL je ovládanie výberu patchu/banky, aktivácia bypassu, ovládanie funkcie Tap Tempo alebo nastavenie jedného/viacerých parametrov v reálnom čase. Môžete prispôsobiť funkciu spínačov pre prístup k trom rôznym patchom, režimu A/B Simul a ďalším funkciám. Konektory CTL 1,2/EXP umožňujú pripojiť ďalšie dva pedálové spínače alebo jeden Expression pedál a ovládať Wah, rýchlosť efektu a ďalšie parametre. Vstavané MIDI rozhranie ďalej rozširuje tvorivé možnosti a umožňuje integráciu s ďalšími zariadeniami.

MD-500 - Režimy a algoritmy

Chorus — štyri typy: Prime, CE-1 Chorus, CE-1 Vibrato, a TRI-CHO
Flanger — dva typy: Prime G (pre gitaru) a Prime B (pre basu)
Phaser — tri typy: Prime G (pre gitaru), Prime B (pre basu), a Script
Classic Vibe — dva typy: Chorus (zmiešaný výstup) a Vibrato (len výstup efektu)
Vibrato — dva typy: Prime a Scanner (vibrato organového typu)
Tremolo — štyri typy: Prime T a Prime P, plus Twin a Deluxe amp-style tremolo
Dimension D — modeluje legendárny rackový efekt Roland SDD-320 Dimension D; obsahuje všetky štyri pôvodné zvukové režimy a nový piaty režim, plus používateľské nastavenie pre uloženie akejkoľvek kombinácie
Ring Mod — klasické efekty Ring Modulation, plus režim Intelligent pre čistejší prejav pri hraní stupníc
Rotary — Vintage efekt rotujúceho reproduktora s pomalým a rýchlym nastavením rotácie
Filter — Auto wah a Touch wah (s nezávislými typmi, optimalizovanými pre gitaru a basu), plus typ s patternovým filtrom
Slicer — originálny BOSS efekt, vytvorený podľa modelu SL-20 Slicer s možnosťami programovania, ktoré neponúkal ani pôvodný SL-20
Overtone — originálny BOSS efekt, vytvorený podľa modelu MO-2 Multi Overtone; s využitím technológie MDP upravuje výšku tónu a harmonický charakter a umožňuje vytvoriť jedinečné nové zvukové textúry