NOVINKY ROLAND / BOSS

Katana-Artist

Guitar Amplifier

Dokonalý zvuk pre profesionálnych hráčov

BOSS Katana-Artist

Dokonalý zvuk pre profesionálnych hráčov

Zosilňovače Katana si získali svetové uznanie vďaka vyváženej kombinácii viacerých vlastností: autentický elektrónkový zvuk a charakter, integrované efekty BOSS a výnimočná hodnota. Špičkový kombo zosilňovač Katana-Artist dodá vášmu hraniu nový rozmer vďaka najnovším funkciám a viacerým vylepšeniam, prispôsobeným pre potreby profesionálnych hráčov. Katana-Artist je výkonný 100W aparát, vybavený prvotriednym 12-palcovým reproduktorom Waza, polouzavretým kabinetom, novými vyladenými charaktermi zosilňovača na všetky druhy hudby, od blues, jazz a country až po najtvrdšie rockové štýly.

BOSS Katana-Artist

Séria zosilňovačov Katana

Katana – tradičný meč, historická výzbroj japonských samurajov – v japonskej kultúre predstavuje symbol cti, precíznosti a zručnosti. S pýchou a potešením vám predstavujeme sériu Katana - zosilňovače s precíznym a úderným zvukom, v ktorých sme zužitkovali naše dlhoročné vedomosti a skúsenosti. Tieto inovatívne zosilňovače obsahujú DNA uznávanej série Waza, v ktorej sme naplnili snahu značky BOSS o dokonalý rockový zvuk. Vďaka špecializovanému dizajnu a dokonalému vyladeniu séria Katana kombinuje tradičné majstrovstvo s prelomovými funkciami do rockového zosilňovača ďalšej generácie.

BOSS Katana-Artist

Zvuk vyladený pre pódium aj štúdio

100 Wattový kombo zosilňovač Katana-Artist pre profesionálnych hráčov má nový dizajn kabinetu s ovládačmi na prednej strane a disponuje špičkovým 12-palcovým reproduktorom Waza. Polouzavretá zadná strana je ideálna pre rockový zvuk. Pevná a odolná konštrukcia vytvára bohatý plný zvuk s impozantnou projekciou. Odozvu si môžete doladiť podľa svojich potrieb pomocou špeciálneho ovládača Cabinet Resonance, ktorým sa prispôsobuje dynamická interakcia medzi výstupnou sekciou zosilňovača a reproduktorom. Okrem toho sme pre vás pripravili a vyladili päť rôznych charakterov zosilňovača Katana-Artist tak, aby hrali v dokonalej harmónii s reproduktorom Waza a novým kabinetom.

BOSS Katana-Artist

Reproduktor Waza: Legendárny zvuk, moderný výkon

Výnimočným prvkom zosilňovača Katana-Artist je jeho špeciálny 12-palcový reproduktor Waza, ktorého zvuk je inšpirovaný 25 Wattovým britským reproduktorom zo šesťdesiatych rokov minulého storočia. Cieľom návrhárov BOSS bolo v plnej miere zachytiť vyhľadávaný rockový zvuk a odozvu reproduktora, no s praktickou výhodou výrazne zvýšeného výkonu. Detailnou analýzou pôvodných reproduktorov a dôkladným výberom magnetu, materiálu kužeľa a ďalších prvkov konštrukcie sa nám podarilo dosiahnuť tento cieľ. Vďaka bohatému rezonujúcemu zvuku so širokým dynamickým rozsahom poskytuje reproduktor Waza vôbec prvýkrát dokonalý vintage rockový zvuk v kompaktnom 100 W kombo zosilňovači.

BOSS Katana-Artist

Päť pôvodných charakterov zosilňovača, vyladených pre Katana-Artist

Zosilňovač s piatimi Katana-Artist s piatimi rôznymi charaktermi zosilňovača ponúka všetko, od organických vintage zvukov až po moderné silné zvuky. CLEAN je prirodzený a transparentný; CRUNCH má príjemne nabrúsený charakter a odozvu. LEAD má široký rozsah pre mnohé štýly, pre tučné a spevavé bluesové sóla aj rozbehnuté legato pasáže. BROWN má DNA zo zosilňovača Waza a vytvára brilantný high-gain zvuk, ktorý sa teší obľube rockových hudobníkov po celom svete. Charakter ACOUSTIC výrazne zvyšuje všestrannosť zosilňovača Katana a poskytuje zvuk optimalizovaný pre akusticko-elektrické gitary s úžasným prirodzeným prejavom.

BOSS Katana-Artist

Nechajte pedalboard doma

Katana-Artist má integrované BOSS efekty, ktoré vám umožnia hrať kdekoľvek len s gitarou a zosilňovačom. Po pripojení k aplikácii BOSS Tone Studio cez USB získate prístup k 58 efektom, ktoré si môžete kompletne prispôsobiť. A navyše si môžete do rôznych sekcií efektov nahrať svoje vlastné. Výber efektov ponúka omnoho viac ako štandardné efekty Distortion, Delay a Reverb – zvuk môžete tvarovať výraznými efektmi Pitch Shifter, Ring Mod, Slicer, kanálovým a globálnym ekvalizérom a mnohými ďalšími. K dispozícii je aj efektová slučka pre pripojenie vašich externých zariadení, bez ktorých si neviete predstaviť život. Pomocou aplikácie BOSS Tone Studio môžete podľa potreby meniť polohu slučky, nastavovať výkon vstupov a výstupov a vyberať sériové alebo paralelné zapojenie.

Tone Settings: Vyvolanie vlastných nastavení zosilňovača a efektov jedným dotykom

Jednou z najvýznamnejších funkcií zosilňovača Katana-Artist je možnosť uložiť obľúbené nastavenia kanálov a efektov zosilňovača do pamätí Tone Setting a rýchlo ich vyvolať. Po výbere zvuku pomocou panelových ovládačov môžete zvuk jednoducho uložiť do vybranej pamäte krátkym podržaním tlačidla. K dispozícii je osem pamätí Tone Settings (dve banky po štyroch). Vyberať si ich môžete jednoducho pomocou panelu. Používať môžete aj externý pedálový spínač a pohodlne ním ovládať efekty.

Grab-and-Go

Katana-Artist má mnoho pokročilých možností a funkcií, no ovláda sa veľmi ľahko. Známe ovládače Gain, Presence a trojpásmový ekvalizér umožňujú rýchlo upraviť zvukový charakter. Základné parametre efektov môžete upravovať jednoduchým otáčaním ovládača. Vďaka praktickej regulácii výkonu môžete stíšiť celkovú hlasitosť a zároveň zachovať expresívny zvuk a charakter „nakopnutého“ zosilňovača. Linkový, USB a slúchadlový/nahrávací výstup so simuláciou kabinetu umožňujú odosielať tóny zosilňovača Katana-Artist ozvučeného mikrofónmi do PA systému, počítačového programu DAW alebo slúchadiel. Pomocou panelového ovládača funkcie Air Feel môžete rýchlo upraviť priestorový charakter simulácie kabinetu tak, aby vyhovoval rôznym skladbám alebo štýlom.

Bezplatné Patche a softvér

Na webovej stránke BOSS Tone Central nájdete množstvo bezplatných nastavení zosilňovača a efektov pre sériu Katana. Tieto nastavenia vytvorili profesionálni gitaristi a obsahujú "hotové" zvuky pre hranie rôznych štýlov. Môžete ich tiež využiť ako odrazový bod pri vytváraní vašich vlastných zvukov. Do pamäte zosilňovača Katana ich nahráte cez editačný program BOSS Tone Studio, ktorý je tiež dostupný na stránke. Okrem výberu a upravenia efektov pre Katana môžete v aplikácii BOSS Tone Studio aj uložiť a usporiadať všetky vaše nastavenia pre rôzne koncerty, nahrávanie a cvičenie.