NOVINKY ROLAND / BOSS

HP603A

Digital Piano

Moderná elegancia a koncertný zvuk

HP603A Digital Piano

Moderná elegancia a koncertný zvuk

Od roku 1972 Roland pracuje na vytvorení dokonalého klavírneho zážitku a v tomto duchu sa nesie aj nová séria klavírov HP. Filozofiou klavíra HP je priniesť zvuk a ducha koncertného klavíra do vašej domácnosti a dať vám možnosť vybrať si kabinet, farbu a systém ozvučenia podľa vašich preferencií. HP603/HP603A je vybavený najnovšou verziou našej technológie SuperNATURAL Piano Modelling a jedinečnou klaviatúrou, ktorá spojením dreveného a lisovaného materiálu poskytuje tie najlepšie vlastnosti pre hranie a zároveň je odolná. Aj keď je to kompaktný nástroj, so svojim klasickým vzhľadom bude HP603 skutočným klenotom vašej domácnosti. V ponuke sú tri farebné vyhotovenia - palisander, čierne a biele.

HP603 aj HP603A sú vybavené bezdrôtovou technológiou Bluetooth® MIDI, ktorá umožňuje spojenie s aplikáciami Roland Piano Partner 2 a Piano Designer vo vašom smartfóne a tablete. HP603A je vybavený aj technológiou Bluetooth® Audio a umožňuje bezdrôtové prehrávanie hudby z vášho mobilného zariadenia cez zvukový systém klavíra.

HP603A Digital Piano

SuperNATURAL Piano Modelling pre bohatý a podmanivý zvuk klavíra

Stlačením klávesu na bežnom digitálnom klavíri prehráte vzorku nahranej noty klavíra. Klavír SuperNATURAL Piano však funguje inak. S využitím najmodernejšej technológie tento zvuk vytvorí. Technológia SuperNATURAL modeluje zvuk a štruktúru celého akustického klavíra až po detaily, ako sú kombinácie hraných nôt, ich rezonancie a spôsob, akým jednotlivé komponenty klavíra ovplyvňujú a reagujú jeden na druhý. Výsledkom je podmanivý a "živý" zvuk, ktorý skutočne reaguje na spôsob vášho hrania. Také niečo bolo s doterajšou technológiou samplovania nemožné. Je to rozdiel medzi púhym počúvaním nahrávky a hraním, ktoré si skutočne užijete.

HP603A Digital Piano

Zvuk grand piana vo vašich slúchadlách

Jednou z výhod digitálneho klavíra je možnosť hrať potichu (so slúchadlami). Pri používaní slúchadiel väčšina klavírov jednoducho prepne zvuk z reproduktorov do slúchadiel. Tu je však príležitosť využiť dobré slúchadlá a aj pri cvičení si vychutnať jasný a čistý zvuk klavíra. V klavíroch Roland využívame na optimalizáciu zvuku efekt Headphones 3D Ambience, ktorý upraví zvuk tak, aby ste ho počuli "z klavíra" a nie zo slúchadiel. Budete tiež môcť cvičiť dlhšie bez pocitu únavy, bez ohľadu na denný či nočný čas.

HP603A Digital Piano

Vzhľad a charakter drevenej klaviatúry, bez nedostatkov

Drevenú klaviatúru obyčajne nájdeme na klasických klavíroch. Drevené klávesy sú pekné a pod prstami pôsobia pevne a masívne. Kompletne drevená klaviatúra však nie je ideálna pre digitálny klavír, nakoľko drevené klávesy si vyžadujú pravidelnú údržbu, aby boli v optimálnej kondícii. HP603 má nový typ klaviatúry, ktorá kombinuje drevo a lisovaný materiál a ťaží z toho najlepšieho z oboch materiálov; krásne drevené boky dodávajú každému klávesu tradičnú pevnú hmotu, s ktorou sa tak dobre hrá. Trvanlivý vnútorný rám zase umožňuje, aby klaviatúra spoľahlivo vydržala a fungovala mnoho tokov. Naviac, takáto klaviatúra je omnoho tichšia a pri hraní menej klepe - vďaka tomu môžete bezstarostne hrať v akomkoľvek čase.

HP603A Digital Piano

Hrá ako akustické grand piano

Hranie nie je len o citlivosti klávesov; podstatný je aj spôsob, akým sa pohybujú. Každý kláves HP603/HP603A je vybavený stabilizátorom, ktorý zabezpečuje hladký a precízny chod klávesu. Tiež bráni pohybu klávesu do strany a klepaniu, ktoré vzniká pri hraní technikou glissando. Keďže nový HP603 má náš najnovší zvukový generátor, vyladili sme podľa neho aj snímače klaviatúry tak, aby klaviatúra a zvuk fungovali v dokonalej harmónii a priniesli vám ten najlepší hudobný zážitok. Klávesy majú povrchovú úpravu v štýle ebenu a slonoviny. Ich povrch dobre absorbuje vlhkosť a vaše prsty sa pri hraní nebudú šmýkať.

HP603A Digital Piano

Pripojte váš smartfón alebo tablet cez Bluetooth a učte sa ľahšie s hudobnými aplikáciami

Vďaka moderným zariadeniam ako smartfóny a tablety je možné učiť sa hrať úplne novým spôsobom. S využitím technológie Bluetooth môžete prepojiť HP603/HP603A s vašim mobilným zariadením a využívať populárne hudobné aplikácie pre iOS a Android. Aplikácia Roland Piano Partner 2 zobrazuje digitálnu notáciu interných skladieb a umožňuje aj otáčanie strán prostredníctvom pedálov. Obsahuje aj sprievodné rytmy, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše rytmické schopnosti, plus ďalšie funkcie pre cvičenie. S aplikáciou Piano Designer môžete pohodlne ovládať všetky nastavenia funkcie Piano Designer vášho klavíra v grafickom prostredí smartfónu alebo tabletu.

Oba modely (HP603 aj HP603A) podporujú Bluetooth MIDI a HP603A navyše podporuje Bluetooth audio. Vďaka tomu môžete pohodlne a bez káblov počúvať skladby z vášho smartfónu alebo tabletu cez integrovaný zvukový systém HP603A. Môžete hrať v sprievode skladieb z vašej hudobnej knižnice alebo z online stránok a pohodlne sa učiť s využitím vzdelávacích materiálov z internetu. A keď príde čas na relax, môžete si cez špičkový reprosystém HP603A vypočuť vaše obľúbené skladby v stereo kvalite.

*Funkcia Bluetooth nemusí byť dostupná v niektorých krajinách.

HP603A Digital Piano

Elegantný dizajn, Klasické linky, Nadčasový zvuk

HP603 je nabitý najmodernejšou technológiou, no na pohľad je veľmi tradičný. Jeho dizajn je kombináciou klasických liniek a kompaktných rozmerov; je dostupný v troch farebných vyhotoveniach: Contemporary rosewood (Palisander), Contemporary black (čierne) a White (biele). Keď už máte klavír doma, ani nie je potrebné zapnúť ho tlačidlom napájania - stačí otvoriť kryt klaviatúry a začať hrať.