NOVINKY ROLAND / BOSS

HP601

Digital Piano

Nádherný zvuk a moderné funkcie pre vašu inšpiráciu

HP601 Digital Piano

Nádherný zvuk a moderné funkcie pre vašu inšpiráciu

S rozvojom vašich schopností budete potrebovať nástroj so zvukom, dynamikou a technológiami, ktoré vám prinesú novú inšpiráciu a hudobné potešenie. Ideálnou voľbou pre ďalší krok je Roland HP601 - ponúka autentický zvuk grand piana, klaviatúru so skutočnou kladivkovou mechanikou a povrchom Ivory Feel, ktorá vás nesklame ani pri náročných skladbách a jemných hudobných prejavoch. Je vybavený aj technológiou Bluetooth® pre bezdrôtové spojenie s hudobnými aplikáciami Roland Piano Partner a Piano Designer vo vašom obľúbenom mobilnom zariadením, zrýchlenie procesu učenia a intenzívnejší zážitok z hrania. HP601 ponúka výnimočné kvality klavíra Roland, vstavané vzdelávacie funkcie a modernú konektivitu. Je to perfektný nástroj pre naštartovanie vašej motivácie a rozvíjanie vášho talentu.

HP601 Digital Piano

Učte sa rýchlejšie s vynikajúcim zvukom klavíra

Ak chcete spoľahlivo napredovať vo vašom učení, skvelou pomôckou je počúvanie vášho vlastného hrania a pochopenie spôsobov, akými môžete ovplyvniť zvuk. Samozrejme, ak váš nástroj nedokáže verne reprodukovať vaše hranie, nie je možné ani objektívne zhodnotiť váš postup. Zvukový procesor SuperNATURAL Piano v klavíri HP601 má polyfóniu 288 zvukov a dokáže vytvoriť bohatý a expresívny zvuk akustického grand piana s komplexným a dynamickým prejavom, ktorý dokonale reaguje na vaše hranie. Vďaka tomu môžete do najmenších detailov pochopiť vitálnu interakciu medzi každým úderom a zvukom, ktorý vznikne.

HP601 Digital Piano

Naša najlepšia klaviatúra a pedále pre autentický zážitok z hrania

HP601 je vybavený našou najlepšou klaviatúrou PHA-50, ktorá tvorí ideálnu platformu pre dôležitú interakciu medzi dynamikou a zvukom. Pri hraní vás táto klaviatúra poteší svojim vnímavým charakterom, ktorý verne prenesie do zvuku aj tie najjemnejšie dotyky. Táto inovatívna klaviatúra má hybridné klávesy vytvorené z dreva a lisovaných plastov, ktoré kombinujú klasický charakter s odolnosťou a trvácnosťou. Povrchové vyhotovenie z imituje vzhľad a charakter tradičných materiálov - slonoviny a ebenu. HP601 je vybavený aj tromi integrovanými pedálmi s plynulým snímaním pozície a podporu techniky „half-pedaling“. Zvládnutie tejto techniky je nevyhnutné pre hranie zložitejších klavírnych skladieb. Bežné začiatočnícke nástroje neumožňujú využívanie tejto techniky.

HP601 Digital Piano

Integrované funkcie pre cvičenie a učenie

HP601 je vybavený rôznymi vstavanými funkciami pre cvičenie a rozvíjanie hudobného talentu. Obsahuje 350 hotových skladieb s výberom tradičnej hudby, klasických kúskov od Mozarta a Beethovena, ku ktorým pridáva slávne klavírne etudy z kolekcie Hanon a Czerny. Dobre vám poslúži aj vstavaný metronóm s nastaviteľným tempom a taktom, ktorý využijete na zdokonalenie vašej rytmiky a presnosti. S praktickým vstavaným rekordérom môžete zaznamenať vaše hranie do USB pamäte, vyhodnotiť váš postup alebo potešiť vašich blízkych peknou nahrávkou. Ak si chcete zahrať vo dvojici s učiteľom alebo priateľmi, aktivujte režim Twin Piano, ktorý rozdelí klaviatúru na dva 44-klávesové úseky s rovnakým rozsahom.

HP601 Digital Piano

Viac hudobných zážitkov s hudobným aplikáciami a Bluetooth konektivitou

Vďaka technológii Bluetooth môžete bezdrôtovo spojiť HP601 s vašim iOS alebo Android zariadením a využívať hudobné aplikácie. Môžete si zahrať v sprievode hudby z vášho smartfónu alebo tabletu, ktorá bude znieť v reproduktoroch klavíra alebo v pripojených slúchadlách. Jedinečná aplikácia Roland Piano Partner 2 umožňuje pohodlne využívať mnohé vstavané funkcie HP601. Zobrazuje digitálnu notáciu interných skladieb a umožňuje aj otáčanie strán prostredníctvom pedálov. Nájdete v nej aj kopec sprievodných rytmov, ktoré vám pomôžu adaptovať sa na rôzne hudobné štýly, napríklad pop, jazz, blues a ďalšie. Nakoniec je tu praktická funkcia denníka, ktorá sleduje vaše hranie a poskytne vám informácie o dennom používaní klavíra.

HP601 Digital Piano

Klavír, ktorý môžete prispôsobiť vášmu štýlu hrania

Spolu s rozvojom vašich technických schopností sa vyvíja aj váš štýl hrania. HP601 vám ponúka niekoľko možností na prispôsobenie klavíra vášmu štýlu hrania a dynamickému prejavu. Funkcia Piano Designer umožňuje upraviť zvuk grand piana nastavením rôznych tonálnych prvkov, ktoré ovplyvňujú zvuky: rezonancie strún, rezonancie vytvorené používaním pedálov a ďalšie. Dokonca môžete vyladiť aj nastavenie jednotlivých klávesov - pre každý kláves môžete upraviť parametre ladenie, hlasitosti a zvukového charakteru. HP601 je kompatibilný aj s bezplatnou aplikáciou Piano Designer, s ktorou je úprava nastavení pomocou tabletu ešte jednoduchšia.

HP601 Digital Piano

Ďalšie zvuky a vstavané registrácie

Okrem špičkových zvukov akustického klavíra vám HP601 ponúka aj zvuky elektrického klavíra, organa, sláčikových a dychových nástrojov a ďalšie zvuky, s ktorými môžete objavovať farebný svet rôznych hudobných štýlov. Na ovládacom paneli môžete zvoliť a hrať dva zvuky súčasne, napríklad klavír a sláčikovú sekciu. Alebo môžete rozdeliť klaviatúru na dva úseky a každou rukou hrať iný zvuk, napríklad organ na ľavej ruke a klavír na pravej ruke. Keď nájdete tú správnu kombináciu, môžete si ju uložiť v jednej z 25 registrácií a kedykoľvek neskôr sa k nej vrátiť. S aplikáciou Piano Partner 2 je to ešte jednoduchšie - poskytuje vám prístup k stovkám ďalších zvukov, usporiadaných v rôznych kategóriách.

HP601 Digital Piano

Pohodlné hranie v ktorúkoľvek hodinu a bez drahej údržby

Vďaka moderným digitálnym technológiám si HP601 nevyžaduje finančne náročnú údržbu, typickú pre akustický klavír. Digitálny zvukový generátor nikdy nebude potrebovať ladenie ani iné servisné zásahy, čo vám v budúcnosti ušetri mnoho peňazí. Ďalšou skvelou „digitálnou“ výhodou je možnosť hrať so slúchadlami. Inovatívna funkcia Headphones 3D Ambience optimalizuje zvuk klavíra tak, aby pri hraní so slúchadlami vytváral autentické zvukové pole klavíra, ktoré vás neunaví ani po hodinách hrania. Ak už máte akustický klavír, môžete využiť HP601 ako skvelý doplnkový nástroj v ďalšej miestnosti alebo na nočné cvičenie. Vďaka rôznym farebným vyhotoveniam (Contemporary Rosewood, Contemporary Black, a White) si nájdete tú správnu farbu pre vašu domácnosť.