NOVINKY ROLAND / BOSS

GT-1B

Bass Effects Processor

Špičkový basový zvuk v ultra-kompaktnom balení

BOSS GT-1B Bass Effects Processor

Špičkový basový zvuk v ultra-kompaktnom balení

GT-1B prináša basgitaristom obrovské zvukové a tvorivé možnosti v malom a robustnom formáte. So špičkovým zvukovým procesorom BOSS máte pod palcom obrovskú paletu basových zosilňovačov aj efektov pre koncertné hranie aj štúdiovú prácu. Praktický ovládací panel je pripravený na rýchlu voľbu zvukov. Vstavané spínače a Expression pedál sú ako stvorené pre ovládanie efektov v reálnom čase. Po pripojení na portál BOSS Tone Central si môžete bezplatne stiahnuť profesionálne patche, editačný program a ďalší obsah. Kompaktný, odolný a mobilný - GT-1B je dokonalý zvukový spoločník pre každého basgitaristu.

Špičkové zvukové nástroje pre basu

V srdci GT-1B je náš vlajkový zvukový engine BOSS, vyladený špeciálne pre basovú gitaru a nabitý najlepšími zvukovými nástrojmi. Pre tvarovanie vášho základného zvuku je tu k dispozícii celá paleta predzosilňovačov, ktoré stavajú na úspešných a obľúbených modeloch z GT-10B, plus sú tu dva úplne nové modely. Pre vytvorenie optimálneho charakteru a odozvy vášho nástroja môžete využiť špičkové MDP efekty BOSS, napríklad Limiter a Distortion. Vo výbave sú aj ďalšie zvukové lahôdky, napríklad Graphic EQ, T-Wah, plus kreatívne efekty Harmonist, Bass Synth, Defretter a ďalšie. Samozrejmosťou je aj kompletná zostava modulačných efektov, k tomu Delay, Reverb a dokonca aj Looper pre jamovanie.

Mobilná mašinéria

GT-1B je navrhnutý pre basgitaristov na cestách. Je prekvapivo ľahký, kompaktný a ideálny pre obmedzené pódiové podmienky a situácie, keď potrebujete cestovať naľahko. Vďaka modernému dizajnu ho ľahko schováte do vrecka pre príslušenstvo v obale vašej gitary a nemusíte sa báť, že v ňom niečo poškodí. Napájanie AC adaptérom aj batériou prináša flexibilitu pre akúkoľvek situáciu a umožňuje mať váš zvuk vždy so sebou.

Tvorba zvukov ľahko a rýchlo

GT-1B má intuitívne ovládanie, s ktorým môžu ľahko tvoriť zvuky a upraviť parametre aj začiatočníci. Samostatné tlačidlá poskytujú prístup k efektom v každej kategórii; nastavenia efektov môžete bleskovo upraviť tromi ovládačmi na paneli. Tlačidlá fungujú zároveň ako ON/OFF spínače a ich stavové indikátory vám poskytujú rýchly prehľad o aktívnych kategóriách. S funkciami Easy Select a Easy Edit je tvorba patchov ešte rýchlejšia a efektívnejšia. Začiatočníci aj profesionáli si môžu niekoľkými ťahmi „natočiť“ dokonalé efekty.

BOSS TONE CENTRAL a BOSS TONE STUDIO

Na stránke BOSS Tone Central nájdete množstvo zvukových kolekcií pre GT-10B, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo. Tieto Patche vytvorili profesionálni basgitaristi a sú pripravené na okamžité používanie; sú skvelým odrazovým mostíkom aj pre pokročilých hráčov, ktorí si chcú vytvoriť vlastné zvuky. Bezplatný program BOSS Tone Studio poskytuje plne vybavený editačný a archivačný program pre GT-1B, ako aj integrovaný prístup k všetkým kolekciám Patchov na BOSS Tone Central.

Profesionálne ovládanie v kompaktnom formáte

Tri pedálové spínače GT-1B sú navrhnuté tak, aby umožnili výber Patchu, prístup k ladičke, ovládanie Loopera a ďalšie operácie v malom zariadení. Špeciálnemu spínaču CTL1 môžete priradiť funkciu ako je Tap Tempo, zapnutie/vypnutie efektu a mnohé ďalšie; Expression pedál a špičkový spínač môžete využiť na ovládanie hlasitosti, efektu Wah alebo Pitch Shift a rôznych ďalších parametrov efektov. Ak potrebujete viac ovládacích možností, môžete pripojiť dva pedálové spínače alebo jeden Expression pedál. Okrem prístupu k BOSS Tone Central a BOSS Tone Studio môžete cez USB konektor GT-1B nahrávať a upravovať zvuky vo vašom obľúbenom DAW programe.