NOVINKY ROLAND / BOSS

FA-07

Music Workstation

Hudobný workstation, na ktorom sa nenarobíte

FA-07 Music Workstation

Hudobný workstation, na ktorom sa nenarobíte

Nová generácia Roland FA mení zaužívané predstavy o pracovnej stanici. Inak povedané, efektívnejšie využíva jej výkon, mimoriadne urýchľuje pracovné postupy a maximalizuje jej všestrannosť. Každý model série FA má obrovskú zvukovú knižnicu, efekty štúdiovej kvality, expresívne ovládanie a vstavaný sampler s okamžitým načítaním dát a 16 ovládacími padmi. Integrovaný sekvencer ponúka jednoduché ovládanie a nepretržité nahrávanie v slučke. Nahrané stopy môžete ľahko vyexportovať a ďalej spracovať vo vašom DAW programe. Dostupné modely sú vybavené klaviatúrou syntetizátorového typu s dynamickou citlivosťou (61-klávesový FA-06 a 76-klávesový FA-07) alebo vyváženou klaviatúrou s kladivkovou mechanikou (88-klávesový FA-08).

Menej práce, viac hrania

Hudobný Workstation má pre hudobníka dôležitý význam v rôznych aktivitách: od živého hrania, cez úpravy skladieb až po produkciu v štúdiu. Často však nie je jednoduché využiť celkový potenciál a trápenie sa s celým procesom môže brzdiť kreativitu a potešenie. Séria FA prináša novú platformu, ktorá je inšpirujúca, výkonná, univerzálna a stále dostatočne intuitívna, poskytuje slobodu pri objavovaní a rozvoji hudobných nápadov, a to s menším úsilím ako kedykoľvek predtým.

Hrajte a nahrávajte s najlepšou zvukovou výbavou Roland

Skutočná hodnota pracovnej stanice stojí a padá s kvalitou a rozmanitosťou zvukovej výbavy. Séria FA ponúka viac ako 2000 zvukov pre akýkoľvek hudobný štýl. Obsahuje zvuky z INTEGRA-7, nášho najlepšieho zvukového modulu – všetky zvuky SuperNATURAL Synth a XV-5080 PCM, kolekciu autentických akustických zvukov SuperNATURAL Acoustic (klavíry, organy, bicie, basy, sláčiky, atď.). S novou funkciou Tone Remain môžete prepínať patche plynule a hladko - zvuky a efekty prirodzené doznejú.

Rozšírte vašu zvukovú knižnicu zadarmo o zvuky zo stránky Roland Axial.

Zvukový modul SuperNATURAL Synth je plne kompatibilný s rozsiahlou kolekciou zvukov INTEGRA-7, ktoré sú dostupné zdarma v on-line knižnici zvukov Roland Axial. Dokonca môžete rozšíriť vstavanú zvukovú knižnicu o bezplatné zvukové vzorky, ktoré sú tiež dostupné na stránke Axial.

Záznam nápadov a vytvorenie skladby bez prerušenia

Intuitívny 16-stopový sekvencer série FA sme navrhli tak, aby vám pomohol zachytiť vašu inšpiráciu v momente, keď sa objaví. S obrovskou zvukovou paletou môžete bleskovo zostaviť kompletné aranžmá skladby. V súvislom nahrávaní (Loop Mode) môžete bez zastavenia nahrávať obsah do všetkých 16 stôp! Okrem vynikajúceho záznamu v reálnom čase môžete využiť aj krokové nahrávanie. Takto máte pod kontrolou kompletné nahrávanie a úpravy stôp. Výsledok môžete uložiť na SDHC kartu vo forme stereo audio súboru.

Rozšírte vašu zvukovú výbavu o veľkú paletu efektov

Séria FA ponúka množstvo efektov pre doladenie vašich zvukov a stôp sekvencera na štúdiovú úroveň. Nezávislé MFX moduly sú dostupné pre všetkých 16 partov Studio Setu. S jedinečným efektom TFX (Total FX) môžete v okamihu pretvoriť výstupný zvuk dramatickými efektmi (DJ FX, Looper, Isolator, atď.) Všetky efekty môžete upraviť v reálnom čase ovládačmi Sound Modify, čo uľahčuje hranie na klávesy, samplovanie a vytváranie sekvencií.

Rýchle a intuitívne ovládanie v reálnom čase

Vychutnajte si rýchlosť tohto nového druhu nástroja od okamihu zapnutia – na rozdiel od iných pracovných staníc, ktoré nabiehajú minútu aj dlhšie, je séria FA pripravená na hranie za niekoľko sekúnd. Panel je logicky usporiadaný do vyhradených sekcií, veľký farebný LCD displej sa dobre sleduje, príjemne prekvapí vysoké rozlíšenie grafiky pre výber zvukov, spolupráca so sekvencerom a rozličné nastavenia. Jednoduchá navigácia pri prehliadaní obrovského množstva zvukov podľa kategórií a určenie obľúbených zvukov pre rýchle vyvolanie.

Integrovaný a pohotový Performance Sampler

Sampler v sérii Roland FA je rýchly a ľahko ovládateľný. Samplovanie a prehrávanie prebieha priamo na SDHC karte. Sample môžete prehrávať priamo zo 16 Padov na paneli, čo umožňuje rozšírenie herných možností o slučky, sprievodné stopy, jednorázové pasáže, vokálne frázy a zvukové efekty. Vďaka SDHC Flash pamäti sa vaše sample nahrajú okamžite a nemusíte na nič čakať.

Vylepšené Studio Sety pre ovládanie celej zostavy

Studio Set série FA sa skladá zo 16 zvukov a rôznych parametrov, ktoré s nimi súvisia: hlasitosť, panoráma, nastavenia efektov a ďalšie. Teraz sme do Studio Setov pridali funkciu Master Control, pomocou ktorej môžete využívať FA ako hlavný ovládač vášho štúdia alebo koncertnej zostavy. Môžete uložiť MIDI správy typu Bank Select, Program Change, Volume a ďalšie. Pri zvolení Studio Setu sa tieto informácie odošlú cez MIDI - takto môžete prekonfigurovať FA a vaše externé zariadenia jediným príkazom.

Dokonalá integrácia s DAW

FA môžete okrem hrania a tvorivej práce využiť aj na ľahký prenos hudobnej produkcie z počítača do celého sveta. Stlačením tlačidla DAW Control uvediete FA do režimu komunikácie s počítačom cez USB rozhranie.* Do balenia sme priložili aj ovládacie mapy pre bežné DAW programy, ktoré urýchľujú a zjednodušujú nastavenia pre ovládanie programu a funkcií. FA môžete využiť aj ako USB audio prevodník pre nahrávanie zvukov FA, ale aj rôznych externých zdrojov priamo do DAW. Zvukový výstup z vášho DAW programu môžete počúvať cez reproduktory alebo slúchadlá pripojené k FA. Súčasťou každého balenia série FA je licencia Ableton Live Lite, s ktorou môžete hneď začať produkovať v DAW.

*Pre USB komunikáciu je potrebná inštalácia USB ovládača (FA-series Driver) do vášho počítača.

Vyberte si zo série FA ten najlepší nástroj pre vás

Teraz si môžete vybrať z ponuky troch rôznych modelov série FA to najlepšie pre váš štýl a potreby. Všetky tri modely sú vybavené rovnakými zvukmi, rozhraním a ovládaním, každý z nich má však inú konfiguráciu klaviatúry.

FA-08 | 88 klávesov
Ak potrebujete serióznu klavírnu mechaniku, FA-08 je správna voľba. Klaviatúra Ivory Feel-G s 88-klávesovou vyváženou mechanikou je ideálna pre dokonalé hudobné vyjadrenie s využitím vstavaných zvukov akustických a elektrických klavírov.

FA-07 | 76 klávesov
Ak potrebujete ovládať komplexnú klávesovú zostavu s viacerými vrstvami alebo zónami, FA-07 so 76-klávesovou polovyváženou klaviatúrou je nástroj pre vás.

FA-06 | 61 klávesov
Máte v štúdiu málo miesta alebo potrebujete často prenášať nástroj na koncerty a nahrávacie projekty? V takom prípade vám najlepšie poslúži FA-06 so 61-klávesovou dynamickou klaviatúrou.