NOVINKY ROLAND / BOSS

DJ-505

DJ Controller

Nové nástroje pre novú inšpiráciu a možnosti

TR-08 Rhythm Composer

Nové nástroje pre novú inšpiráciu a možnosti

Roland DJ-505 je controller pre Serato DJ s dvomi kanálmi a štyrmi Deckmi. Spája prepracované možnosti softwaru Serato DJ s legendárnymi zvukmi a sekvencermi rytmerov Roland TR-808, TR-909, TR-606* a TR-707*. DJ-505 ponúka nástroje, s ktorými dokážete viac ako len mixovať hudbu. Môžete naživo tvoriť beaty a rytmy v dokonalej synchronizácii s vašimi stopami v DJ Serato. Na dosah ruky máte jedinečné prechody, live remixy, oživenie klasických stôp alebo vašich vlastných skladieb.

Podobne, ako vlajkový model DJ-808 a kompaktný DJ-202, aj DJ-505 je výkonný a inšpirujúci nástroj, ktorý ponúka neporovnateľnú flexibilitu v DJingu, remixovaní a produkcii, ako aj úplne nové prístupy k hraniu hudby. Vďaka štandardným funkciám mixu, úzkemu formátu a upgradu na Serato DVD je DJ-505 ideálny controller pre používanie s dvomi gramofónmi alebo CD prehrávačmi.

*Zvuky TR-606 a TR-707 pridáme v budúcnosti vo forme aktualizácie systému, ktorú môže vykonať používateľ

Špičkový DJ Controller v kompaktnom formáte

DJ-505 je controller pre Serato DJ s dvomi kanálmi a štyrmi Deckmi, s množstvom funkcií a kompletným Serato Tool Kitom. Spojením kompaktného a ľahko prenosného formátu s profesionálnym ovládaním a funkciami ponúka DJ-505 ideálne riešenie pre mobilné aplikácie, klubový DJing, živé hranie a produkciu. Vstavaný 24-bit/48 kHz audio interface a high-endové zvukové prevodníky Roland na výstupoch Master a Booth zapezpečujú vernú reprodukciu zvukových zdrojov a čistý, silný zvuk. Symetrické XLR výstupy umožňujú priame pripojenie k profesionálnemu PA systému. Vaše mixy môžete počúvať cez výstupy Booth Out alebo samostatné výstupy pre slúchadlá (1/4“ a 1/8“). S využitím mikrofónového vstupu TS MIC môžete k vášmu hraniu pridať vokály alebo externé nástroje. Samostatné ovládače pre Serato DJ umožňujú rýchlu tvorbu a spúšťanie Hot cues, Loopov, TR zvukov, patternov sekvencera a samplov plus prepínanie medzi štyrmi Deckmi ovládačom Deck Select. Ovládačmi Channel filter alebo Serato FX (dostupné cez tri ovládače FX Select pre každý Deck) môžete doladiť mixy alebo zvýrazniť scratchovanie.

Scratch Friendly

DJ-505 má veľké a rýchle taniere, ktoré vnímavo a pohotovo reagujú na pohyb. Môžete s nimi scratchovať rovnakým štýlom ako na gramofónoch. Podsvietené prstence na okraji poskytujú rýchly prehľad o stave každého Decku. Taniere na DJ-505 majú hornú vrstvu z brúseného hliníka, ktorú nájdete aj na DJ-808 a DJ-202. Brúsený hliník má skvelý feeling a výbornú odolnosť.

DJ controller s legendárnymi zvukmi rytmerov Roland

Nezameniteľné hi-haty TR-909 a pulzujúci kopák TR-808 - to sú rhythm machine Roland série TR, ktoré v 80. a 90. rokoch definovali zvuk početných žánrov modernej hudby od hip-hopu cez house, techno a electro až po aktuálne hudobné žánre súčasnosti. S využitím našej patentovanej technológie ACB (Analog Circuit Behavior) dokáže DJ-505 verne reprodukovať originálny zvuk a charakter týchto klasických nástrojov a umožňuje vám programovať a tvoriť rytmické stopy s využitím rovnakej zvukovej palety, akou disponujú svetové hudobné ikony.

DJ-505 obsahuje zvuky Bass Drum, Snare Drum, Closed Hat, Open Hat, Tom, Rim, Clap, a Ride z TR-808, TR-909, TR-606* a TR-707* - to je kopec možností pre tvorbu vrstvených zvukov bicích a skladanie sekvencií. DJ-505 umožňuje aj podrobné vyladenie vašich TR zvukov a samplov ovládačmi Level, Attack, Decay a Tune. Plus k tomu ľahké komponovanie sekvencií slávnou krokovou metódou s využitím padov TR-S.

*Zvuky TR-606 a TR-707 pridáme v budúcnosti vo forme aktualizácie systému, ktorú môže vykonať používateľ.

Remixovanie, produkovanie aj hranie

DJ-505 s množstvom užitočných funkcií a skvelou Serato DJ integráciou otvára DJom a producentom dvere k novým tvorivým možnostiam - remixovaniu, produkovaniu a hraniu - v jednom kompaktnom zariadení. S 16-krokovým sekvencerom môžete programovať bicie patterny so zvukmi z rytmera TR alebo Serato Samplera; potom zosynchronizujete beaty s vašim stopami v Serato DJ a vytvoríte jedinečné prechody a live remixy, vdýchnete nový život klasickým stopám alebo novej, originálnej hudbe. Aktivovaním režimu Inst-Rec môžete priamo za chodu vytvárať sekvencie zo samplov. Alebo môžete využiť bohaté možnosti Serato Samplera a vrstviť či synchronizovať niekoľko zvukových stôp alebo slučiek v ôsmich slotoch samplera. Nakoniec je tu MIDI výstup, ktorým môžete prostredníctvom TR-505 presne synchronizovať vaše externé MIDI zariadenia a nástroje podľa TR-S sekvencera.

Pripravený vyraziť na cesty a remixovať

S novým DJ-505 sa nemusíte obmedzovať len na mixovanie, môžete začať tvoriť nové hudobné a rytmické prvky a transformovať v reálnom čase hudobnú dynamiku a energiu vašich vystúpení. Od jednoduchého pridania pulzujúceho 808 Kicku do klasickej stopy až po programovanie vašich vlastných beatov v kombinácii s acapella skupinou, predstavte si čokoľvek. S DJ-505 môžete ľahko a inštinktívne spájať rôzne hudobné elementy. Je ľahký, odolný a pripravený na cesty. DJ-505 je spojením toho najlepšieho hardwaru a zvukovej kvality s novými možnosťami pre kreatívnych DJov a hrajúcich producentov.