NOVINKY ROLAND / BOSS

DC-2W

Dimension C

Dimension na druhú

BOSS DC-2W

Dimension na druhú

Originálny efekt BOSS a Roland Dimension je späť a je ešte všestrannejší. Základ efektu DC-2W tvorí špičková analógová tradícia Waza Craft a okrem dokonalej zvukovej repliky pôvodného pedálu DC-2 Dimension C ponúka legendárny rackový efekt SDD-320 Dimension D, na základe ktorého bol vytvorený. Efekt DC-2W je vybavený rovnakým intuitívnym štvortlačidlovým dizajnom ako pôvodné efekty z osemdesiatych rokov, no má navyše elektronické prepínanie na aktivovanie množstva zvukových variácií, ktorými neboli vintage jednotky vybavené.

Jedinečné priestorové spracovanie zvuku efektu Dimension vyhľadávajú hudobníci aj zvukoví inžinieri. Táto technológia „zázračne“ vylepší šírku a hĺbku každého zvuku vrátane zvuku elektrickej a akustickej gitary, klávesov, vokálov a ďalších zdrojov. Pôvodné obvody efektu DC-2W sú vybavené modernými vylepšeniami. Je to jediný dostupný pedál, ktorý poskytuje klasický charakter Dimension s úplnou zvukovou autenticitou.

Vylepšite si zvuk prirodzenou šírkou a hĺbkou

Vintage efekt Dimension je známy svojim 3D priestorovým charakterom, vďaka ktorému všetko znie o trochu lepšie. Často sa mylne označuje ako efekt Chorus, no nie je to tak. Aj keď Dimension je rovnako ako Chorus založený na čase, jeho obvody sú jedinečné a sofistikované a jemne vylepšujú šírku a hĺbku zdrojového zvuku bez výrazného modulovaného pohybu. Výsledný zvuk je otvorenejší, prirodzenejší a jemne obohatí každý nástroj alebo mix bez toho, aby zvuk pôsobil neprirodzene.

BOSS DC-2W

Štyri spínače a rozšírené zvukové možnosti

DC-2W ponúka rovnako ako originálny efekt Dimension jednoduchý dizajn so štyrmi spínačmi predvolieb, ktoré poskytujú zvukové variácie s väčšou šírkou a hĺbkou. Kým pôvodné efekty boli vybavené mechanickými spínačmi, model DC-2W je vybavený modernými elektronickými spínačmi a LED indikátormi stavu. Prístup k mnohým ďalším zvukom získate stlačením dvoch spínačov súčasne. Len so štyrmi spínačmi je možné v rámci dvoch efektových režimov modelu DC-2W (S a SDD-320) vytvoriť až 20 rôznych variácií efektov Dimension.

BOSS DC-2W

Autentický zvuk s modernými vylepšeniami

V rámci tradície Waza Craft poskytuje model DC-2W vintage analógové tóny s modernými dizajnovými vylepšeniami poskytujúcimi lepší výkon a všestrannosť. Okrem nových elektronických prepínačov režimov je pedál vybavený novými internými bypass obvodmi, ktoré sú oveľa lepšie ako v pôvodnom modeli DC-2. Vďaka všestranným vstupom a výstupom sa dá pedál pripojiť k akejkoľvek mono alebo stereo zostave, od gitarových zostáv až po audio rozhrania a štúdiové mixážne konzoly. Rovnako ako všetky modely pedálov Waza Craft aj model DC-2W je vybavený špičkovým buffer obvodom pre výnimočne transparentný zvuk, keď je pedál vypnutý.

Roland SDD-320 Dimension D: Štúdiová legenda

Po svojom debute v roku 1979 sa Roland SDD-320 Dimension D rýchlo stal obľúbenou tajnou zbraňou zvukových inžinierov a hudobných producentov na celom svete. Počuť ho v množstve klasických nahrávok všetkých žánrov a pravidelne sa používa dodnes. Dimension D dodá gitarám, elektrickým pianám, syntetizátorom, sláčikový nástrojom a sprievodným vokálom okamžitý priestor a celistvosť bez zjavného „efektového“ zvuku.

Režim SDD-320 efektu DC-2W naplno zachytí pôvodný charakter Dimension D. Mnohí zvukoví inžinieri radi stláčajú viacero tlačidiel na racku Dimension D a vytvárajú tak nové a odlišné zvuky. V skutočnosti je však technicky možné dosiahnuť pomocou tejto funkcie len dve zvukové variácie. S týmto moderným prepínaním dokáže režim SDD-320 aktivovať stlačením dvoch tlačidiel šesť zvukových variácií vrátane štyroch „in-between“ zvukov a dvoch úplne nových zvukov.

BOSS DC-2 Dimension C: 3D zvuk v kompaktnom pedáli

Pedál DC-2 Dimension C, predstavený v roku 1985, vtesnal jedinečný priestorový efekt Dimension D do kompaktného pedálového formátu BOSS. Kým Dimension D bol navrhnutý ako štúdiový efekt podporujúci mono alebo stereo výstupné zdroje, DC-2 bol vytvorený špeciálne pre mono zdroje, napríklad gitaru. Je vybavený upraveným obvodom, ktorý produkuje Dimension efekt s mierne odlišných zvukovým charakterom.

V režime S (štandardný) poskytuje model DC-2W úplne rovnaký zvuk ako pôvodný pedál DC-2. Napriek snahe hráčov nevyprodukovalo stlačenie viacerých tlačidiel na DC-2 žiadne zvukové variácie. Podobne ako režim SDD-320 poskytuje súčasné stlačenie dvoch tlačidiel v režime S prístup k šiestim rôznym “in-between” zvukom, ktoré nie sú dostupné v pôvodnom DC-2.

Waza Craft: Umenie dokonalého zvuku

Od úplného začiatku majú vývojári v BOSS vytýčený základný cieľ – dosiahnuť najlepší gitarový zvuk s využitím akejkoľvek dostupnej technológie, od staručkých analógových obvodov až po high-tech DSP systémy. Toto zanietenie pokračuje aj pri sérii Waza Craft, ktorá vďaka starostlivo vybraným analógovým komponentom, vyladeným obvodom a puntičkárskemu dôrazu na detail prináša výnimočný zvuk, dynamiku a hudobnosť. V Japonsku slovo „Waza“ predstavuje umenie a techniku. Táto špeciálna edícia pedálov hrdo nesie symbol Waza a predstavuje špičku dizajnu a majstrovstva značky BOSS.