NOVINKY ROLAND / BOSS

40 výročie kompaktných pedálov BOSS

Oslavujeme 40 rokov inovácií

V roku 1977 BOSS uviedol prvé modely ikonickej série kompaktných pedálov - OD-1 Overdrive, PH-1 Phaser a SP-1 Spectrum. Počas nasledujúcich 40 rokov si túto farebnú sériou obľúbili celé generácie hudobníkov. Do dnešného dňa bolo uvedených 119 rôznych modelov a predalo sa viac ako 15 miliónov pedálov. Naše pedále používajú hudobníci všetkých úrovní, rovnako slávni koncertní profesionáli ako aj domáci nadšenci. V skutočnosti je ťažké nájsť skúseného gitaristu, ktorý nikdy nepoužíval aspoň jeden BOSS pedál.

Stompboxy BOSS majú vynikajúcu reputáciu vďaka skvelému zvuku, odolnosti a jedinečnému praktickému dizajnu, ktorý žije už štyri desaťročia. Tieto vlastnosti sa časom nezmenili; technológia vo vnútri pedálu však prechádza priebežnými zmenami a vývojom.

Od začiatku výroby si udržiavame nadšenie pre zvukovú inováciu. S využitím poznatkov, ktoré získavame získaných neustálym vývojom a experimentovaním, dávame do našich pedálov všetko od tradičných analógových obvodov po high-tech DSP procesory. Pri akomkoľvek dizajne sme však pracovali s rovnakým cieľom: dosiahnuť najlepší možný zvuk.

Aktuálna ponuka kompaktných pedálov BOSS obsahuje viac ako 50 modelov, ktoré plnia želania gitaristov, basgitaristov a ostatných hudobníkov po celom svete. Sme pyšní na to, že naše pedále inšpirujú kreativitu vo všetkých žánroch a máme záväzok zostať na poprednej pozícií medzi vývojármi efektových pedálov aj naďalej.DS-1 Distortion Limited Edition

DS-1 Distortion bol predstavený v roku 1978 ako časť druhej línie kompaktných pedálov BOSS. Drsný attack a hladký sustain mu priniesli okamžitý úspech medzi gitaristami a stal sa súčasťou výbavy mnohých rockových legiend. Popularita pedálu DS-1 bola obrovská a mnohí ho používajú aj dnes. Tento pedál bol predaný vo väčšom množstve ako akýkoľvek iný BOSS pedál.

Pri príležitosti 40 rokov inovácií v pedáloch BOSS predstavujeme špeciálnu verziu pedálu DS-1 v čiernom prevedení, so zlatými písmenami, pozlátenými ovládačmi a striebornou skrutkou. Tento pedál je dodávaný v špeciálnom balení s logom BOSS 40th Anniversary a bude dostupný len v roku 2017.