NOVINKY ROLAND / BOSS

Blues Cube Hot “British EL84 Modified”

Guitar Amplifier

Zosilňovač špeciálnej edície s autentickým britským zvukom a charakterom

Roland Blues Cube Hot British EL84 Modified

Zosilňovač špeciálnej edície s autentickým britským zvukom a charakterom

Blues Cube Hot “British EL84 Modified” je špeciálna verzia populárneho zosilňovača Blues Cube Hot. V porovnaní s americkým „tvídovým“ zvukom štandardného zosilňovača je Blues Cube Hot “British EL84 Modified” špeciálne vyladený pre zvuk tradičného britského komba s elektrónkami typu EL84, ktorý poznáme aj ako „Class A Sound.“ Kombo Blues Cube Hot “British EL84 Modified” s výkonom 30W prichádza v klasickom čiernom vyhotovení a prináša legendárny zvuk britského komba v kompaktnom koncertom formáte.

Vyladený špeciálne pre klasický zvuk britského komba

Blues Cube Hot “British EL84 Modified” stavia na uznávanej technológii Roland Tube Logic a vytvára autentický zvuk britského komba, ktorý pomohol k svetovej sláve mnohým rockovým legendám od začiatku 60.rokov až po súčasnosť. Vaše hranie získa notoricky známy charakter, pre ktorý sú tieto zosilňovače tak populárne - krištáľovo čisté zvonenie pri nízkej hlasitosti a hladké skreslenie výkonovej elektrónky pri nakopnutí. Pri každom nastavení má tento zosilňovač charakteristický a prierazný „prezenc“, ktorý oceníte pri akomkoľvek štýle od klasického rocku po power pop.

Zvuk s "hudobníckym" duchom a technológiou Tube Logic

Hrejivé, úderné, vnímavé, dynamické, elastické... toto sú vlastnosti, ktorými gitaristi popisujú svoj príjemný zážitok vytvorený hraním na svoj obľúbený elektrónkový zosilňovač. Technológia Tube Logic prechádza vývojom už od prvých zosilňovačov z počiatku 90. rokov; dnes precízne a s dôrazom aj na najmenšie detaily replikuje komplexné a interaktívne správanie klasických elektrónkových dizajnov; prináša magický faktor gitarového zosilňovača, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou hudobníka a jeho hudobného nástroja. Skvelý feeling, ovládanie skreslenia dynamikou a hlasitosťou hrania, sviežosť, žiarivosť a ešte viac - všetko, čo si gitarista predstavuje pod dokonale vyladeným zosilňovačom, nájdete vo vašom Blues Cube.

Profesionálny zosilňovač, pripravený na hranie

Blues Cube Hot “British EL84 Modified” sa nezľakne pódia - s výkonom 30W, zákazkovým 12" reproduktorom a zvukom Tube Logic vám dá tú najlepšiu zvukovú podporu. Kabinet typu „open-back“ z topoľovej preglejky má akusticky bohatý a živý zvuk, ktorý vás milo prekvapí na pódiu aj v štúdiu.

Clean aj Crunch jedným otočením ovládača

Podobne, ako tradičné britské kombo, aj Blues Cube Hot “British EL84 Modified” ponúka širokú paletu zvukov, dosiahnuteľným jedným ovládačom hlasitosti. Pri nižšej hlasitosti máte čistý, plný a razantný charakter elektrónky. Postupným zvyšovaním hlasitosti prebudíte chrumkavý Crunch. Stlačením spínača Boost zdvihnete Gain a získate „hustejší“ zvuk. Spínačom Tone môžete nakopnúť trblietavý „prezenc“ vo vysokých frekvenciách. Tak ako elektrónkové zosilňovače, aj Blues Cube Hot miluje stompboxy a umožňuje ďalej tvarovať váš vlastný zvuk naštartovaním vstupnej aj výstupnej časti vašimi obľúbenými pedálmi.

Úžasný otvorený zvuk pri akejkoľvek hlasitosti

Každý gitarista, ktorý hrá na elektrónkový zosilňovač, vie, že potrebuje vysokú hlasitosť, aby sa elektrónky primerane vybudili a zosilňovač podal najlepší zvuk. Nevýhodou je, že pri takom nastavení je zvuk príliš hlasný pre hranie kdekoľvek okrem veľkých pódií - to však nikoho nezastaví v hraní! S technológiou Tube Logic váš vytvára autentický a komplexný charakter skreslenia výkonových elektrónok a ich interakciu s výstupným transformátorom; zvuk tak znie "plnšie", zlepší sa dynamika, reakcie a zvýši sa celková hlasitosť.S funkciou Power Control vášho si môžete vychutnať tento hudobný a zvukový zážitok pri akejkoľvek hlasitosti, či už pri nahrávaní, skúškach, večernom hraní po kluboch, atď.

Nevyžaduje si údržbu ani veľké svaly

Vďaka modernému dizajnu nebudete mať s Blues Cube starosti, ktoré sú bežné pri elektrónkových zosilňovačoch pódiového formátu - hmotnosť, krehkosť a pravidelná údržba elektrónkových obvodov. Blues Cube v zásade nemá žiadne nároky na údržbu; vďaka starostlivému dizajnu sme znížili hmotnosť všade tam, kde to nemá vplyv na zvuk. S Blues Cube si môžete vychutnať úžasný elektrónkový zvuk na každom vašom koncerte, bez namáhavého prenášania a starostí o elektrónky!

Efekty, ovládanie pedálmi a priame nahrávanie cez USB

Blues Cube Hot “British EL84 Modified” má vstavaný efekt Reverb. Na zadnom paneli môžete pripojiť pedál na spínanie funkcií BOOST a TONE. Vďaka USB pripojeniu môžete ľahko zaznamenať úžasný zvuk komba priamo do vášho nahrávacieho programu v počítači alebo v štúdiu.